Darowizna na cele inwestycyjne w parafii

15 września 2018       Category: Bez kategorii,

INFORMACJE DLA WSPIERAJĄCYCH NASZĄ PARAFIĘ

Darowizna na cele kultu religijnego

DRODZY  PARAFIANIE

Co roku czeka nas rozliczenie się z właściwym Urzędem Skarbowym i niejednokrotnie zastanawiamy się z jakich ulg możemy skorzystać i jakie nam w danym roku przysługują.

Jedną z ulg, z jakiej co roku mogą korzystać podatnicy to darowizna na cele kultu religijnego.

Mówiąc prościej, za pomocą tej ulgi możemy zmniejszyć sumę dochodów, od której oblicza się podatek, który częściowo zostanie nam zwrócony przez Urząd Skarbowy.

Przekazana darowizna na rzecz kultu religijnego zmniejszy nasze obciążenie podatkowe, a my przyczynimy się do rozwoju naszej Parafii.

Wysokość przekazanej darowizny może być różna, jednak od dochodu możemy odliczyć kwotę nie wyższą niż 6 % kwoty wynikającej z dochodu podatnika.

Podstawą odliczenia darowizny będzie dowód wpłaty na rachunek bankowy, który należy zachować (w razie kontroli) przez okres 5 lat, następnie w tytule wpłaty należy wpisać: "darowizna na cele kultu religijnego" i do zeznania rocznego należy dołączyć załącznik PIT-0 i wykazać w nim kwotę odliczenia.

Darowizny "na cele kultu religijnego" można wpłacać na rachunek bankowy naszej Parafii nr 16 9163 0009 2001 0006 5461 0001

Możliwość odliczenia od podatku (kwot wpłaconych w obecnym roku) będzie w 2019 roku.

BÓG ZAPŁAĆ za zrozumienie i wspieranie wspólnych dzieł prowadzonych w naszym Sanktuarium.

PROBOSZCZ PARAFII

Ks. Andrzej Sroka