#głosićZmartwychwstałego III Niedziela Wielkanocna

  04 maja 2019       Category: Aktualności,

II Niedziela Wielkanocna (Dz 5,27b-32.40b-41; Ps 30; Ap 5,11-14; J 21,1-19)

W dzisiejszej Liturgii Słowa słyszymy o uczniach, którzy wrócili do swoich codziennych zajęć. Wrócili do tego, co im znane, chociaż już wiedzieli, że Pan zmartwychwstał. Jednak bez Jezusa nawet łowienie ryb kończy się niepowodzeniem. Gdy Pan pojawia się na brzegu i każe im zarzucić sieci po prawej stronie łodzi, to może wydawać się uczniom nietypowe. Jednak oni zarzucają je i dzięki połowowi ryb rozpoznają Jezusa.

Podczas tego trzeciego ukazania się Jezusa uczniom ma miejsce niezwykły dialog Pana z Piotrem. Jezus trzykrotnie pyta Piotra o miłość do Niego. Po tym jak trzy razy wyparł się Jezusa, nie mógł powiedzieć Mu, jak bardzo tego żałuje i cierpi przez swoje słowa. Jednak teraz Piotr trzykrotnie wyznaje Jezusowi miłość. I tak jak przy ich pierwszym spotkaniu, gdy Piotr był grzesznikiem, Jezus powiedział mu: ,,Pójdź za Mną”, tak po jego zdradzie ponawia to zawołanie. Może nie wymazuje to z pamięci Piotra jego zdrady, ale zaufanie i misja powierzona mu przez Jezusa uczy go miłosierdzia wobec innych wierzących. Piotr nie ma być przywódcą, ale rybakiem ludzi, pasterzem owiec Pana. Ma tak jak Jezus być miłosierny i pokorny.

Jezus każdego z nas po popełnieniu grzechu woła słowami: ,,Pójdź za Mną”. Jednak my najpierw musimy to zawołanie usłyszeć, by móc potem na nie odpowiedzieć. To zawołanie Jezusa do nas może być zawarte w wydarzeniach, słowach innych ludzi czy fragmencie Pisma Świętego. Trzeba tylko chcieć je usłyszeć.

Mija już trzecia niedziela od Zmartwychwstania Pańskiego. Którym Piotrem dziś jesteś? Czy jesteś człowiekiem, który znów wyrzekł się Jezusa i wrócił do starych grzechów? Czy człowiekiem, który wyznaje Bogu miłość?

Obraz może zawierać: ocean i tekst