Apostolstwo Dobrej Śmierci

I. Wielbić i kochać Boga ponad wszystko
II. Czcić i kochać Matkę Bożą
III. Kochać bliźnich
IV. Polecać Bogu i Matce Najświętszej:
Kościół Święty i Ojca Świętego, Ojczyznę i Kościół w Polsce, duszpasterzy i misjonarzy, rodziny, młodzież i dzieci, ludzi nieszczęśliwych, alkoholików i narkomanów, krucjatę w obronie poczętych dzieci.

Zasadniczym celem wszystkich wysiłków Stowarzyszenia jest przygotowanie wiernych do dobrej śmierci przez życie modlitwą i spełnianie dobrych uczynków. Jest to zrzeszenie modlitewne, które ma na celu nauczyć dobrego umierania i uzyskania łaski dobrej śmierci tak dla siebie, jaki dla wszystkich członków Stowarzyszenia.

ADS

Stowarzyszenie Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci założone zostało w naszej parafii dn. 26.01.2000 r. przez Misjonarza Świętej Rodziny, ks. Janusza Jezuska. W tym dniu do Stowarzyszenia wstąpiło 168 osób. Obecnie liczy ono 164 osoby, z czego zmarło 37 osób. Nasze Stowarzyszenie ustaliło na dzień spotkań modlitewnych II środę miesiąca i na ten dzień są zamawiane Msze św. w aktualnych intencjach. Ponadto polecamy swoje stowarzyszenie w święta patronalne. Przed Mszą św. modlimy się różańcem do Matki Bożej Bolesnej w różnych intencjach aktualnych Kościoła, włączamy się w społeczne akcje np. w obronie życia, wolności, mediów i wszystkich sprawach Apostolstwa. Pragniemy przez modlitwę wspólnotową i osobistą pracę codzienną, cierpienia łączone z cierpieniami Chrystusa, podejmowanie okolicznościowych nowenn, pierwszych piątków i sobót wynagradzających częste spotkania z Jezusem Eucharystycznym i Adoracji, udział w Rekolekcjach i Dniach Skupienia stowarzyszenia, zbliżać się do Jezusa i innych do Niego prowadzić!