Ogłoszenia parafialne – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 21.05.2018 r.

19 maja 2018       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 21.05.2018 r.

1. (9.30) Zapowiedzi:
  • Robert Jarosz, zam. Przeworsk, i Teresa Ferenc, zam. Niechobrz – Zapowiedź III.
  • Adrian Pawełek, zam. Przeworsk i Patricia Olko, zam. Niechobrz – Zapowiedź III.
  • Albert Lantenszleger, zam. Niechobrz i Dominika Gołąb, zam. Niechobrz – Zapowiedź I.
  1. Jutro 2 Dzień Zielonych Świąt – święta NMP Matki Kościoła. Msze Święte o 7.30, 9.30, 18.00. Nie jest to święto obowiązkowe, ale zachęcamy do udział w Eucharystii.
  2. 3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: GOŁĄB, HACHAMOWSKI, SIOREK, BARTUSIK, PARA.
  3. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej próba dla dzieci I komunijnych i ich rodziców. Nie tylko ustawienie, ale też przygotowanie Liturgii.
  4. W najbliższy czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – ustanowione przez PP. Benedykta XVI. Będziemy dziękować za zbawcze posłannictwo Chrystusa i ustanowienie Sakramentu Kapłaństwa.
  5. W ramach czwartkowych rekolekcji filmowych 24.05. w DD „Tabor” projekcja filmu „Zerwany kłos” o bł. Karolinie Kózkównie. Godz. 19.00.
  6. W przyszłą niedziele I Komunia Święta dzieci kl. III na Mszy Świętej o 11.20. Spowiedź dla nich i ich rodzin będzie w sobotę od godz. 10.00 do 11.30.

Przypominamy, że jeśli się zdarzy sytuacja, iż rodzice dziecka lub chrzestni nie mają ze sobą sakramentalnego małżeństwa nie mogą przystąpić do Komunii Świętej z dzieckiem. W ich miejsce niech uklękną do przyjęcia Eucharystii z dzieckiem przy balasce inni krewni. Jest to może przykre  dla niektórych, ale to jest konsekwencją ich wyboru. Niestety zdarzały się w naszej parafii świętokradzkie Komunie Święte. To bardzo wielki grzech!

1. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Kto tego nie dopełni, popełnia grzech śmiertelny.
  2. W Uroczystość Bożego Ciała koncert „Jednego Serca Jednego ducha w Parku Sybiraków w Rzeszowie. Początek o godz. 19.00, Wstęp wolny. Będzie także transmisja w Tv Trwam i Internecie.
  3. Szk0ła Nowej Ewangelizacji zaprasza na Finał Festiwalu Wiary w Hali na Podpromiu w Rzeszowie w dniach 1 – 2.06. Katechezy będzie głosił o. Adam Szustak – dominikanin. Chętnie powinni się zapisać przez formularz, który znajduje się na www.festiwalwiary.pl
  4. Msze Święte gregoriańskie za śp. Genowefę Kuśnierz rozpoczną się 20.05. w Krakowie.