Ogłoszenia parafialne Niedziela Palmowa 28.03.2021 r.

27 marca 2021       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Niedziela Palmowa 28.03.2021 r.

1. Przeżywamy niedzielę palmową – uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Na tę pamiątkę poświęcamy palmy w czasie każdej Mszy świętej.
  2. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16.30.
  3. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na jutro wieczorem i sobotę rano od 7.00 prosimy rodziny: Czech, Żołdak, Dylowski, Gołąb, Grzebyk, Rak
  4. Rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Pańskiej – czas liturgicznego przeżywania Paschy Chrystusa, której sercem jest Triduum Paschalne.
  5. Możliwość spowiedzi od poniedziałku do środy codziennie pół godziny przed ranną Mszą świętą i godzinę przed wieczorną od 17.00. W środę dodatkowo dla pracujących po Mszy świętej wieczornej.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Dni te przypadają na obchody Triduum Paschalnego.
  7. W Wielki Czwartek Msza święta Wieczerzy Pańskiej z przeniesieniem Pana Jezusa do Ciemnicy o 18.00. Jest to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Modlitwy w tym dniu skierujmy w intencji znanych nam kapłanów i prośmy Pana o nowe powołania do Służby w Kościele. W czwartek adoracja Jezusa w Ciemnicy do 22.00. Godzina święta o 21.00.
  8. W Wielki Piątek adoracja w Ciemnicy od 7.00. Księża udadzą się do chorych w piątek od 8.30. Droga Krzyżowa i rozpoczęcie nowenny przez uroczystością Miłosierdzia Bożego o 15.00. Liturgia Męki Pańskiej i złożenie Jezusa w grobie o 18.00. Gorzkie żale o 21.00. Adoracja Krzyża i Jezusa w grobie do 22.00. Adoracje Krzyża czynimy przez ukłon i tradycyjnie zbliżamy się na kolanach. Ze względów sanitarnych zakazany jest pocałunek krzyża w kościele. Ofiary z tej okazji składamy na wsparcie Kościoła w Ziemi Świętej.
  9. Wielka Sobota. Sprzątanie kościoła od 7.00. Adoracja Jezusa w grobie od 9.00. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny przy ołtarzu polowym i wokół kościoła co godzinę: 9.00, 10.00, 11.00, 12.00. Godzina miłosierdzia w drugi dzień nowenny o 15.00. Liturgia Światła o 20.00. Rozpoczynamy poświęceniem ognia przy kościele. Na Liturgie Światła przynosimy świece i odpalimy je od płonącego Paschału.
  10. Wystawienie Jezusa w grobie o 6.30. Rezurekcja o godz. 7.00. Msze święte o 9.30 i 11.20. Wieczornej Mszy świętej nie będzie.
  11. Wszystkich korzystających z dyspensy zachęcamy do udziału w liturgii przez transmisję on – line z naszego kościoła i odwiedzania Jezusa poza godzinami celebracji liturgicznej.
  12. Prosimy Strażaków o tradycyjną wartę przy Bożym Grobie.
  13. Dziękujemy Różom Różańcowym za składanie ofiar na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać.
  14. Siostry Prezentki prowadzą rekrutację do klas I Liceum. Szczegóły na stronie internetowej Szkoły oraz na plakacie.
  15. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: + Teresa Nobis, +Jan Nalepa, +Edward Rykała i +Stanisława Wacław. Polecajmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu. A dla rodzin prośmy o pociechę płynącą z wiary. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.