Ogłoszenia parafialne V Niedziela Wielkanocna 02.05.2021 r.

  01 maja 2021       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Wielkanocna 02.05.2021 r.

 

 1. (7.30) Zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn.
 2. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej dokonamy Aktu Zawierzenia Św. Józefowi.
 3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
 4. Od dzisiaj zmieniamy godzinę Mszy świętej południowej w niedziele i święta. Suma będzie odprawiana o 11.30.
 5. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na wtorek wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Rzepka, Mazur, Drążek, Kieś, Janda, Janda, Żarów.
 6. W poniedziałek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Święto Narodowe. Porządek Mszy Świętych w tym dniu, jak w każdą niedzielę.
 7. W pierwszy czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu cały dzień. Znajdźmy jedną godzinę, aby towarzyszyć Jezusowi naszą obecnością w kościele.
 8. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w czwartek o 18.00 – Msza święta i próba ceremonii.
 9. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą Świętą poranną i wieczorną.
 10. Msze święte gregoriańskie za śp. Franciszka Miąsik z intencji od uczestników pogrzebu będą odprawiane w dniach 2 maja do 1 czerwca w Irlandii. Zachęcamy do udziału w Mszach świętych w te dni w naszym kościele.
 11. W sobotę przypada Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika – Patrona Polski.
 12. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Niechobrzu informuje, że od 04 do 12 maja br. Odbierane będą elektrośmieci. Zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny można składać na placu przy Szkole Podstawowej nr 1, obok kontenerów na śmieci w godzinach od 8.00 do 15.00. Dostarczanie elektrośmieci należy każdorazowo zgłosić do sekretariatu szkoły.
 13. Na ostatnim posiedzeniu Rady Duszpasterskiej został sporządzony regulamin naszego cmentarza. W najbliższym czasie zostanie wydrukowany i zamieszczony przy wejściach na teren cmentarza. Został już opublikowany na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do zapoznania się.
 14. Ze względu na dużą ilość intencji pogrzebowych jesteśmy zmuszeni wysyłać intencje od uczestników pogrzebu na misje. Zasada 5 mszy od najbliższej rodziny wpisywanych do księgi intencyjnej blokuje księgę intencji na kilka miesięcy do przodu. Aby umożliwić zamawianie intencji bieżących za zgodą rady duszpasterskiej od dziś wprowadzamy zwyczaj mszy świętych w 7 dzień po śmierci od osoby najbliższej i 30 dzień po śmierci od najbliższej rodziny (intencja zbiorowa) oraz jedna wspólna intencja od wszystkich uczestników pogrzebu w rocznicę śmierci. Te trzy intencje będą odprawiane na wieczornych Mszach świętych, aby umożliwić uczestnictwo najbliższym. Wszystkie intencje indywidualnie zamawiane w zakrystii w dniu pogrzebu będziemy odsyłać misjonarzom. Nie wszyscy uczestnicy mają okazję, aby dołożyć swoją cegiełkę do intencji pogrzebowych zamawianych indywidualnie, dlatego wprowadzamy także składkę na pogrzebach na intencje rocznicową od uczestników pogrzebu. Na te intencję przeznaczymy 10% zebranej składki. Pozostałe ofiary zostaną przeznaczone na wykonanie chodników i ogrodzenia na nowym cmentarzu, wykonanie parkingu, wywóz śmieci itp. To wszystko wymaga dużych nakładów finansowych. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane z racji pogrzebu swoich bliskich. Jako stypendium ze złożonej przez rodzinę ofiary z racji poprowadzenia ceremonii ksiądz otrzymuje 100 zł pozostałe ofiary są cegiełką na prowadzone inwestycje w parafii.