Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Wielkiego Postu; 13.03.2022 r.

  12 marca 2022       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

         Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu; 13.03.2022 r.  

 

  1. (7.30) Po Mszy świętej zmiana tajemnic dla Kobiet.
  2. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Król, Hardyl, Tryczyński, Półchłopek, Dziedzic, Pieniążek, Siara.
  3. Dziś Msza święta w j. ukraińskim o 15.00
  4. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16.30.
  5. Kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na Mszę Świętą i spotkanie we wtorek na godz. 18.00.
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.00.
  7. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszym Sanktuarium w piątek po Mszy Świętej porannej, o godz. 15.00, o godz. 17.30 i o godz. 20.00 prowadzona przez młodzież naszej Oazy.
  8. W sobotę przypada Uroczystość św. Józefa. Imieniny obchodzi między innymi solenizantami nasz wikariusz ks. Józef. Pamiętajmy o nim w tym szczególnym dniu w naszych modlitwach.
  9. Zapraszamy do polubienia i śledzenia naszej nowej strony Facebook’owej „Dom Rekolekcyjny Magnificat” w Niechobrzu. Na stronie będziemy ukazywać aktualne informacje z przyjmowania uchodźców w naszym domu.
  10. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli: Śp. Stanisław Borek i Śp. Wojciech Babiarz. Rodzinom składamy serdeczne wyrazy współczucia a ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

Pomoc dla Uchodźców z Ukrainy

Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przyjmowanie Uchodźców w ostatnich dniach, składane dary i opiekę na domem rekolekcyjnym przez wiele osób dniem i nocą. Dziękujemy za pomoc w praniu pościeli.

Wciąż potrzebni są panowie do ochrony domu oraz Panie do czuwania nad porządkiem w Dużej Sali i opieką sanitarną nad uchodźcami na piętrze. Aby dom funkcjonował sprawnie potrzebujemy w ciągu dnia 4 wolontariuszy. Trzy kobiety i jednego mężczyznę.

Zgłaszać się można osobiście w kawiarni domu rekolekcyjnego lub telefonicznie na dyżurny numer do recepcji (537-318-538).

Gdyby ktoś dysponował wolnym mieszkaniem, pokojem i chciał przyjąć Uchodźców pod swój dach, to proszę zgłosić to do zakrystii kościoła w Niechobrzu lub przez email parafii z podaniem ilości osób i czasu na jaki może ich przyjąć.

Nie korzystamy z żadnej państwowej dotacji na prowadzenie domu dla Uchodźców. Spływają przelewy na nasze konto z kraju i zza granicy a szczególnie od naszych parafian na utrzymanie domu. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Nr konta dostępny jest w ogłoszeniu na naszych stronach w Internecie i w gablocie a także na wystawionych blankietach bankowych na stoliku z tyłu kościoła. Ofiarodawców z zagranicy należy poinformować, że przed nr konta należy dodać IBAN: PL 05 9163 0009 2001 0006 5461 0005 Bank Spółdzielczy w Niechobrzu, z dopiskiem DAR DLA UCHODZCÓW