Ogłoszenia parafialne VII Niedziela zwykła – 19.02.2023 r.

  18 lutego 2023       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

 

  1. Dzisiejsza składka inwestycyjna. Otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska na wniosek o dotację do inwestycji termomodernizacji naszego kościoła z 2019 roku. Rozpoczęcie inwestycji wymiany posadzki z podłogowym ogrzewaniem zasilanym przez pompy ciepła oraz wymianę drzwi frontowych i tylnych planujemy na połowę lipca 2024 roku.
  2. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na poniedziałek i sobotę rano prosimy rodziny: Tomczyk, Czech, Pieniążek, Buda, Pietrucha, Pietrucha, Ziobro, Rykała, Warzocha, Mróz.
  3. Siostry Prezentki ogłaszają nabór do klasy pierwszej na nowy rok szkolny. Szczegóły na stronie internetowej szkoły (www.predzentek.edu.pl)
  4. W środę popielcową rozpoczynamy okres wielkiego postu. Kolor szat liturgicznych fioletowy – symbol pokuty i nadziei na Boże przebaczenie. Msze święte z pokutnym gestem posypania głów popiołem o 7.00, 9.30 i o 18.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na pomoc Ukrainie. Obowiązuje post ścisły – jakościowy i ilościowy.
  5. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy świętej rano o 7.30, o 15.00 z komunią świętą, o 17.30 i prowadzona przez młodzież z Oazy o 20.00 również z udzieleniem komunii świętej.
  6. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali o 16.30. Kazania Pasyjne na nabożeństwach wygłosi ks. Mariusz. Za udział w nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  7. Kandydaci do Bierzmowania będą przeżywać rekolekcje w naszym domu rekolekcyjnym. Rozpoczęcie w najbliższą sobotę o godz. 9.00 a zakończenie w niedzielę po rannej Mszy świętej o 8.30. Bierzmowanie zaplanowane jest w naszym Sanktuarium 25 marca tj. w sobotę o godz. 16.00.
  8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00.
  9. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o 19.00
  10. W tym roku nie będzie rekolekcji wielkopostnych ze względu na renowację Misji świętych, które poprowadzi ks. Maciej Kucharzyk MS w tygodniu przed lipcowym odpustem.
  11. Przy naszych szkołach na Górze i na Dole znajdują się kontenery na makulaturę. Szczegóły na stronach internetowych naszych szkół.
  12. (9.30, 11.30) Dzieci zapraszamy do indywidualnego błogosławieństwa.
  13. W tygodniu odbyły się pogrzeby: +Czesławy Pietrucha i + Marii Kuśnierz. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Amen.