Ogłoszenia Parafialne 16.07.2020

  25 lipca 2020       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne XVII Niedziela Zwykła

26.07.2020 r.

  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji do puszek przeznaczone są na środki transportu dla misjonarzy.

 

  1. Wyrażamy wdzięczność Rodzinom, które sprzątały nasz kościół w ubiegłym tygodniu oraz za ofiary złożone na kwiaty. W przyszłym tygodniu prosimy Rodziny: Srokowska, Cieśla, Książek, Stachowicz, Pietrucha, Chmiel, Panek i Nawrot.

 

  1. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

 

  1. Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Od godziny 8:30 kapłani udadzą się z posługą do chorych. Po mszy św. wieczornej różaniec i wieczór uwielbienia do 21.00.

 

  1. W najbliższa sobotę obchodzić także będziemy kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w tym dniu o wszystkich, którzy walczyli i oddali swe życie w obronie naszej Ojczyzny.

 

  1. W najbliższą niedzielę, 2 sierpnia, w każdym kościele parafialnym możemy zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami.

 

  1. Zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn po Mszy świętej rannej.

 

  1. Miesiąc sierpień tradycyjnie w Kościele w Polsce obchodzony jest jako miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu w tym miesiącu w intencji osób uzależnionych i ich rodzin.

 

  1. Zbliża się czas żniw i dziękczynienia za plony. Proszę panie z Koła Gospodyń Wiejskich o przygotowanie wieńca żniwnego i zorganizowanie dożynek parafialnych dla rolników w remizie 15 sierpnia. Mam nadzieję, że osoby utalentowane artystycznie wspomogą to dzieło. Rolnicy, którzy chcą się włączyć w spotkanie dożynkowe proszeni są o kontakt z KGW.