ogłoszenia parafialne 16.08.2020

  15 sierpnia 2020       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

20 Niedziela Zwykła 16.08.2020 r.

 

  1. Dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wieńca dożynkowego na tegoroczne dziękczynienie za zbiory. Bóg zapłać. Dożynki Diecezjalne odbędą się w Katedrze Rzeszowskiej w niedzielę 30 sierpnia 2020 r. Plan uroczystości jest następujący: 11.00 –przyjmowanie delegacji z wieńcami i chlebami z Parafii i Dekanatów Diecezji Rzeszowskiej, o 11.30 – program słowno–muzyczny w wykonaniu młodzieży z zespołu „Młody Duch i Przyjaciele” z parafii Górno i o 12.00 – Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem Biskupa Edwarda Białogłowskiego – Krajowego Duszpasterza Rolników. Na zakończenie poświęcenie wieńców dożynkowych i ich prezentacja.
  2. W Diecezji odbywa się peregrynacja Obrazu Matki Bożej Solidarności i ludzi pracy, relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki i Krzyża z Huty. Do nas peregrynacja dotrze ze Zgłobnia 24 sierpnia tj. w poniedziałek na Msze świętą o godz. 18.00. Świętości pozostaną u nas do Mszy wieczornej we wtorek 25 sierpnia. Wtedy przekażemy je parafii w Zabierzowie. Ogłaszam tydzień wcześniej, by zaplanować sobie czas na chwilę modlitwy.
  3. Wyrażamy wdzięczność za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty. W tym tygodniu na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy Rodziców dzieci I komunijnych.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.00
  5. Próby przed I Komunią dla dzieci po Mszy świętej i nowennie w środę i w piątek. Spowiedź dzieci przed I Komunią w piątek od 17.00.
  6. Uroczystość I Komunii świętej dla dzieci ze Sz. P. nr 1 w najbliższą niedzielę 23 sierpnia o godz. 11.20. W czasie tej Mszy św. w kościele mogą być tylko osoby związane z dziećmi I komunijnymi. Pozostali uczestnicy proszeni są o zajęcie miejsc wokół kościoła i w Parku Matki Bożej.
  7. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisławy Wacław. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a zmarłą polećmy w ufnej modlitwie: Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie. Amen