Ogłoszenia parafialne 16.12.2018

  15 grudnia 2018       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Adwentu 16.12.2018 r.

 1. Dziś niedziela „Gaudete” – „Radujcie się, bo Pan jest blisko…”. Świeca różowa oznacza radość z bliskiego nadejścia świąt. Rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus. Po każdej Mszy św. zawierzamy Dzieciątku nasze intencje w podanych w rytuale modlitwach.
 2. Wyrażamy wdzięczność za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: SOLECKI, SOLECKI, DZIEWIT, DZIEWIT, SALAMON, POCIASK, ,ASOTA, LENARTOWICZ, GUZEK, RÓG.
 3. Spowiedź adwentowa u nas w środę w godz. 9.00-10.30 i od 16.00 – 18.00, w czasie Mszy przerwa w spowiedzi i od 19.00 – 20.00 ciąg dalszy spowiedzi. Wychodzimy naprzeciw potrzebom tych parafian, którzy później wracają z pracy. Skorzystajmy z posługi księży gości nie czekając ze spowiedzią do świąt. Adwent to radosne oczekiwanie, a grzech sprzeciwia się tej prawdzie. Niech więc każdy w tym dniu skorzysta z daru łaski. Wieczorem będzie 10 spowiedników z dekanatu.
 4. Próba chóru we środę po nowennie.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek o 17.00.
 6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w czwartek w czasie Mszy św. o 18.00. Kandydaci przychodzą pół godziny przed Mszą świętą i zajmują miejsca w pierwszych ławkach według kolejności ustawienia z ostatniego spotkania uczestnicząc w adoracji z ludem.
 7. Spotkanie opłatkowe dla Ministrantów i Oazy odbędzie się w następną niedzielę po Mszy świętej wieczornej. Każdy uczestnik przynosi skromny posiłek, który położy na wspólny stół.
 8. Torby dla ubogich znajdują się z tyłu pod gazetami. Jak to było zwyczajem poprzednich lat możemy je zabrać i napełniając produktami wypisanymi na torbie zanieść osobom uboższym lub przynieść do kościoła, zostawiając u Maryi w Izdebce.
 9. W zakrystii do nabycie świece „wigilijne dzieło pomocy dzieciom” w cenie 5 zł. Za zebrane ofiary Caritas naszej diecezji organizuje kolonie wypoczynkowe dla dzieci z biednych rodzin.
 10. Z tyłu pod gazetami wyłożone są kalendarze rodzinne na 2019 rok. Wydane przez krajowe duszpasterstwo rodzin. Koszt 10 zł. Wpłaty dokonujemy do skarbonki na gazety. Dzisiaj w gościu niedzielnym płyta CD z najpiękniejszymi kolędami.
 11. Dziękuję Panom rejonowym za podjęcie trudu rozniesienia opłatków na wigilijny stół. Składane ofiary przeznaczone będą na pokrycie rachunków związanych z ogrzewaniem, ubezpieczeniem i utrzymaniem kościoła i Domu Rekolekcyjnego. Bóg zapłać.
 12. Po Mszy św. zapraszamy dzieci do indywidualnego błogosławieństwa.