Ogłoszenia parafialne 17.01.2021

  16 stycznia 2021       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

       

          Ogłoszenia parafialne

2 Niedziela Zwykła 17.01.2021 r.

 

  1. Dziś przeżywamy dzień Judaizmu. Jutro rozpoczyna się tydzień modlitw o jedność chrześcijan. W następną niedzielę z ustanowienia Ojca świętego Franciszka będziemy przeżywać niedzielę biblijną.
  2. Niedziela 24 stycznia ogłoszona została „Dniem solidarności z Chorwacją”. Po Mszach świętych będzie okazja, aby ofiarą do puszek wesprzeć poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, jakie nawiedziło ten kraj pod koniec grudnia.
  3. We wtorek uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa – głównego patrona diecezji.
  4. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Ruszel, Owsiak, Jabłoński, Madziar, Nycz, Piekło.
  5. Pomimo, że w tym roku ze względu na kwarantannę odwołaliśmy kolędę to są osoby, które złożyły ofiarę kolędową w kopertach w podziękowaniu za roczną posługę księży w parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary. Jest nam bardzo miło, że doceniacie naszą posługę. Mamy nadzieję, że w każdym domu odbyło się rodzinne nabożeństwo błogosławieństwa domu z użyciem wody święconej przez Głowę Rodziny przy pomocy rytuału zabranego w czasie świąt z kościoła. Rodziny, które w tym roku wprowadziły się do swoich nowych domów mogą zaprosić księdza na błogosławieństwo domu.
  6. Kończą się ferie. Wszystkim zaangażowanym w edukację dzieci i młodzieży życzymy światła Ducha Świętego i zapału do pracy i nauki.
  7. Siostry Prezentki ogłaszają nabór do klas I i IV Szkoły Podstawowej w Rzeszowie. Szczegóły na plakatach w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej Szkoły.
  8. W ubiegłym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Teresy Dziadosz, + Krystyny Nalepa, +Zofii Pociask i +Teresy Rzepka. We wtorek o godz. 14.00 odbędzie się pogrzeb + Heleny Róg l. 80. Rodzinom składamy wyrazy współczucia. Polecajmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.