ogłoszenia parafialne 17.05.2020

  16 maja 2020       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne 17.05.2020

6 Niedziela Wielkanocna

  1. Dziś majówka o 16.30. Po nabożeństwie Msza święta wieczorna. Różaniec o 20.30.
  2. Od jutra do środy przypadają dni krzyżowe – dni modlitw o urodzaje. Do nabożeństwa majowego zostaną dołączone stosowne modlitwy bez procesji.
  3. Dziękuję za złożone ofiary na kwiaty i sprzątanie w kościele w ubiegłym tygodniu. Na jutro po majówce na godz. 19.00 proszę do sprzątania osoby z następujących rodzin: Maciej, Garusiński, Migut, Popek, Skwarek, Wolan, Lib.
  4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od majówki do Apelu Jasnogórskiego.
  5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
  6. Bóg zapłać za posadzenie kwiatów w parku i porządki przy stacjach. Cieszy wzrok i serce tak liczne zaangażowanie członkiń róż i osób w piękno parku Matki Bożej.
  7. Bóg zapłać ofiarodawcom za wsparcie w prowadzeniu inwestycji.
  8. Ze względu na zaostrzone prawo dotyczące transportu publicznego nie odbędą się nasze pielgrzymki do Gietrzwałdu i Medjugorie. Tych, którzy wpłacili zaliczki zapraszam po odbiór środków w tygodniu po majówkach do zakrystii.
  9. W tym tygodniu kończy u nas swoją praktykę Diakon Tomasz Jordan. Od przyszłej niedzieli rozpocznie swoje rekolekcje przed święceniami kapłańskimi. Powróci do nas już jako ksiądz, by odprawić swoja prymicyjną Mszę św. w uroczystość Matki Kościoła tj. 1 czerwca. Pamiętajmy o nim w naszych prywatnych modlitwach.
  10. Dziś rozpoczyna swoje rekolekcje przed święceniami diakonatu nasz rodak kleryk Łukasz Ziemniak polecajmy go i jego 4 kolegów opiece Maryi upraszając dary Ducha Świętego w bezpośrednim przygotowaniu do przyjęcia święceń.