Ogłoszenia parafialne 18.10.2020

  17 października 2020       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

29 Niedziela Zwykła 18.10.2020 r.

 

  1. Różaniec dziś o 16.30. W czwartek o 17.30. W pozostałe dni tygodnia po Mszach świętych.
  2. Rozpoczynamy tydzień misyjny. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na misje. W naszych modlitwach pamiętajmy dziełach misyjnych kościoła i o misjonarzach szczególnie pochodzących z naszej diecezji.
  3. Zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w nabożeństwach różańcowych. Prosimy aby w poszczególne dni dzieci poprowadziły modlitwę różańcową. O przewodniczenie w modlitwie prosimy: w poniedziałki młodzież klas VIII i VII, we wtorki dzieci klas VI, w środy dzieci klas V, w czwartki dzieci klas IV i III, w piątki dzieci klas II i I.
  4. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Sowa, Byjoś, Hoffman, Świetlik, Świetlik, Chudzicka, Rak, Rzepka.
  5. Są jeszcze kalendarze rolników. Można je nabyć w zakrystii w cenie 20 zł.
  6. W związku z objęciem naszego powiatu strefą czerwoną ks. Biskup udziela dyspensy osobom starszym i chorym. Osoby zdrowe pozostające w aktywności zawodowej mają obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej w niedziele i święta przy zachowaniu podanych norm sanitarnych. Wierni, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie spełnić obowiązku niedzielnego powinni postarać się uczestniczyć w Eucharystii w dzień powszedni lub przynajmniej poświęcić odpowiednią ilość czasu na adorację eucharystyczną.
  7. Biskup zobowiązuje duszpasterzy do kontynuowania spotkań formacyjnych dla grup duszpasterskich – Ministrantów i Oazy oraz przygotowania do bierzmowania i I komunii świętej. Zaleca by spotkania odbywały się w kościele ze względu na przestrzeń.
  8. W kościele i w czasie ceremonii żałobnych na cmentarzu wierni mają zachowywać dystans 1,5 m osoba od osoby (nie mieszkających razem) oraz zakrywać usta i nos (z wyjątkiem sprawujących kult).
  9. Z tyłu wyłożone są kartki na wypominki listopadowe. Zabierzmy je domu. W wolnej chwili wypiszmy imiona naszych zmarłych z rodziny, aby przez miesiąc pamięci w codziennej modlitwie po Mszach świętych polecać ich dusze we wspólnotowej modlitwie Kościoła. Koperty z wypominkami będziemy składać od 1 listopada w koszyku przy wejściu do zakrystii pod tablicą pamięci o zmarłych w tym roku.
  10. Gmina Boguchwała przypomina o obowiązku powszechnego spisu rolnego. Mało ludzi z naszej wsi dopełniło tego obowiązku. Na Niechobrz rachmistrzem jest P. Agnieszka Kempa numer tel. podany jest w ogłoszeniach w gablocie lub na stronie (571502725).