ogłoszenia parafialne 24.11.2019

  23 listopada 2019       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

XXXIV Niedziela Chrystusa Króla 24.11.2019 r.

 1. Dziś po Mszach św. składka do puszek na nasze Seminarium Duchowne – jesienna pomoc zamiast płodów rolnych.
 2. Wyrażamy wdzięczność za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: Solecki, Wacław, Rzepka, Rzepka, Król, Wapiński, Rusinek.
 3. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w środę o 16.45
 4. Próba chóru w środę po nowennie o 19.00.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek godzinę przed Mszą św. o 17.00. Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia rozpoczniemy w czasie adoracji czwartkowej o 17.45
 6. Kandydaci do bierzmowania mają swoje spotkanie w czwartek na Mszy św. Proszę by zajmowali miejsca w przednich ławkach.
 7. Spotkanie wspólnoty modlitewno – ewangelizacyjnej w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 8. Spotkanie Oazy w piątek o 17.30 na chórze z p. organistą. Mam nadzieję, że Oaza w piątki i w niedzielę na Mszach będzie nas prowadzić w śpiewie pieśni w akompaniamencie organowym.
 9. Spotkanie KSM w piątek po Mszy wieczornej.
 10. Po Mszach świętych wieczornych wypominki za zmarłych. Kończy się listopad jeśli ktoś jeszcze nie wypisał swoich zmarłych to kartki wypominkowe są wystawione przy gazetach. Po wypisaniu zmarłych prosimy składać koperty w koszyku pod tablicą wypominkową przy zakrystii.
 11. Po Mszy św. zapraszamy dzieci do indywidualnego błogosławieństwa przy stopniach ołtarza.
 12. W przyszłą sobotę św. Andrzeja Apostoła. Odpust w Zgłobniu. Suma o 11.00. Z okazji imienin zapraszam na spotkanie andrzejkowe wszystkich, którzy chcą ten wieczór spędzić we wspólnocie po Mszy św. do salek oazowych pod plebanią. Zamiast upominków proszę przynieść swój przysmak, by się z innymi podzielić.
 13. W przyszłą niedzielę (7.30) po Mszy św. zmiana tajemnic dla mężczyzn. Po zmianie zapraszam panów rejonowych po odbiór opłatków dla swoich rejonów. Ofiary przeznaczone będą na dokończenie koniecznych remontów wewnątrz domu rekolekcyjnego i na opłaty związane z ogrzewaniem i oświetleniem kościoła. Za zrozumienie i ofiarność składam serdeczne Bóg zapłać.
 14. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent. Prosimy dzieci o przynoszenie lampionów na każdą Mszę św. Dzieci ustawiają się przy drzwiach zakrystii przed Mszą św. z zapalonymi lampionami, aby uroczyście wprowadzać asystę liturgiczną do ołtarza.
 15. Zbliża się wspomnienie św. Mikołaja. Dzieci piszą listy do św. Mikołaja a rodzice mają je przesłać pod właściwy adres. Tych rodziców proszę by zgłosili swoje dzieci do zakrystii na spotkanie ze św. Mikołajem. Zgłoszenia przyjmujemy do następnej niedzieli. Chcemy też, obdarowywać dzieci uczęszczające na Msze św. roratnie codziennie. Zapraszam wszystkich do składania w Izdebce Matki Bożej słodyczy, artykułów szkolnych, nie zniszczonych zabawek.  Byśmy mogli je rozlosowywać dla dzieci po każdej Mszy św. Dzieci piszą na serduszkach swoje intencje lub dobre uczynki wykonane w ciągu dnia i składają je w koszyku przy gazetach, jak to było zwyczajem nabożeństw różańcowych i po Mszy św. z darów złożonych przez ofiarodawców odbiorą upominek.
 16. Dzień skupienia dla narzeczonych z katechezami przedmałżeńskimi odbędzie się w dniach 6-7 grudnia w naszej parafii (tj. piątek i sobota). Program na afiszu i w ogłoszeniach internetowych.