Ogłoszenia parafialne 27.01.2019

26 stycznia 2019       Category: Ogłoszenia parafialne,

3 Niedziela Zwykła 27.01.2019 r.
1. Wyrażamy wdzięczność za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: ZIELIŃSKI, MESEK, BIENIEK, RĘBISZ, PĄCZEK, WARZOCHA, WRÓBEL.
2. Wczoraj wycięliśmy 6 srebrnych świerków na cmentarzu. Dziękuję Panom, którzy pomogli w uporządkowaniu cmentarza. Mam nadzieję, że przez najbliższych groby wokół miejsc po drzewach zostaną uprzątnięte.
3. W piątek odbyło się spotkanie w sprawie podania kandydatów do nowej rady duszpasterskiej. Mamy już kilka osób podanych jako kandydatów do nowej rady. W tym tygodniu jest okazja, aby podać swoją kandydaturę lub zaproponować osoby, które mogą być pomocne w organizowaniu życia duszpasterskiego w parafii. Proszę o zgłaszanie swojej kandydatury w do piątku w zakrystii. W przyszłą niedzielę z podanych na liście kandydatów wybierzemy 10 radnych.
4. Wnioski z kolędy: było ich wiele i nie sposób o wszystkich dziś powiedzieć. Wszystkie wnioski mające na celu dobro duchowe wiernych będą podejmowane na spotkaniach z nową radą duszpasterską. Dziś dotknę tematu rozliczenia rocznego za 2018 rok. W kazaniu na zakończenie roku podałem rozliczenie inwestycji prowadzonych w parafii, składek inwestycyjnych i ofiar na ogrzewanie i ubezpieczenie. Podziękowałem ks. Prałatowi za przekazanie 76 tys. Tu pojawiła się nieścisłość. ks. Prałat na wrześniowym spotkaniu z radą ogłosił, że przekazał swemu następcy 102,000 zł. I takie saldo otrzymałem do pełnienia posługi w parafii. Za co jeszcze raz serdecznie dziękuję. Nie uwzględniłem w tym rozliczeniu środków na rachunku bieżącym - 26.000 zł. Za wynikłe niedomówienie ks. Prałata i wszystkich, którzy zauważyli tę różnicę przepraszam i za zwrócenie uwagi dziękuję. Pojawiły się także pytania ile wydajemy na ogrzewanie i oświetlenie oraz ubezpieczenie budynków – na co składają się wierni z racji opłatków. Za ubiegły rok na oświetlenie wydaliśmy 13,763zł, na gaz 37,273 zł, na gospodarkę komunalną i wywóz śmieci z cmentarza 7,251, na ubezpieczenie 1,600 zł. Łączna suma 59,887 zł. Składka inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła 6,260 zł. Dziękuję wszystkim za ofiarność. Bóg zapłać. Pomimo wielu innych wydatków nie mamy zadłużenia. Dziś przekazujemy całą składkę na budowę nowego kościoła bł. Jerzego Popiełuszki. Dziękuję ks. Grzegorzowi za wygłoszone Słowo Boże.
5. W środę po nowennie próba chóru.
6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00.
7. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi rano o 6.30 i wieczorem od 17.00.
8. W pierwszą sobotę Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Składka przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne w naszej diecezji. Msze św. o 7.30, 9.30, 15.00 i 18.00.
9. Zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów w sobotę o 10.30.
10. Do chorych udamy się z racji I soboty od 8.30.
11. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 wystawią jasełka w sobotę 2 lutego na dużej sali domu rekolekcyjnego po Mszy św. o 15.00.
12. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie i wieczór uwielbienia do 21.00.
13. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Genowefę Lib. Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wiecznie spoczywanie. Za rodzinę pogrążoną w smutku: Pocieszycielko strapionych módl się za nami.