Ogłoszenia parafialne 27.09.2020

  26 września 2020       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

26 Niedziela Zwykła 27.09.2020 r.

 

 1. Dzisiaj po Mszach Świętych przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na rzecz uchodźców, którzy ucierpieli w pożarach na wyspie Lesbos.
 2. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Nobis, Nowak, Śliż, Bać, Olszewski, Chmiel, Porada, Szalacha.
 3. Odbiór płodów rolnych dla Towarzystwa św. Brata Alberta odbędzie się we wtorek od godz. 9.00. Płody ofiarowane na rzecz ubogich wystawiamy przy drodze.
 4. We wtorek świąteczne wspomnienie Archaniołów Bożych: Michała, Rafała, Gabriela. Ks. Rafał będzie przeżywał swoje imieniny. Czcigodnemu solenizantowi i wszystkim solenizantom obfitości łask Bożych życzymy. Polecajmy ich w naszych modlitwach w tym dniu.
 5. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się we wtorek 29 września po Mszy Świętej wieczornej.
 6. Spotkanie dla wszystkich ministrantów i lektorów w środę o godz. 16.30 w salkach duszpasterskich na dole plebanii, a po Mszy Świętej tego samego dnia od godz. 19.00 do godz. 20.00 spotkanie sportowo – rekreacyjne dla LSO naszej parafii.
 7. Próba chóru w środę po nowennie.
 8. W czwartek rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Jest to I czwartek miesiąca nabożeństwo poprowadzą dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii świętej. Nabożeństwo rozpoczniemy o 17.30. W czwartki i w niedziele nabożeństwa różańcowe będą przed Mszą św. wieczorną w pozostałe dni tygodnia po Mszy świętej.
 9. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi rano od 6.30 i wieczorem od 17.00
 10. Spotkanie dla Oazy w piątek o godz. 17.30.
 11. Próba scholi na wieczory uwielbienia po nabożeństwie różańcowym w piątek w kościele. Chętnych muzycznie uzdolnionych serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewu.
 12. W I sobotę księża udadzą się z posługą do chorych od godz. 8.30.
 13. W niedzielę 4 października będziemy przeżywać odpust ku czci św. Franciszka. Zmianę tajemnic prosimy dokonać prywatnie w męskich różach. Posługę Słowa w tym uroczystym dniu będzie pełnił O. Magnus Kula Franciszkanin z Katowic- Panewniki.
 14. Na pielgrzymkę go Gietrzwałdu są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły w gablocie. Zapisy u ks. Józefa lub w zakrystii.
 15. Do prac w przygotowaniu pod wiatą Domu Rekolekcyjnego pod wylanie płyty prosimy panów z rejonu pana Kuśnierza i Skiby w tym tygodniu w dowolnym czasie.
 16. Niestety zwiększa się fala wirusowych zachorowań. Robi się zimno i kościół będzie się wypełniał ludźmi. Wiele osób prosi o przypomnienie o zakładaniu masek lub przyłbicy mając poczucie wirusowego zagrożenia w naszym kościele. Przypominamy więc o stosowaniu się do przepisów sanitarnych a przez to do odpowiedzialności za zdrowie własne i innych.
 17. W tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Leopolda Błażej - pochodzącego z Niechobrza mieszkańca Rzeszowa l. 84 i Śp. Mariana Wróbel l. 69 - naszego parafianina. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a ich duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.