Ogłoszenia parafialne 29.03.2020

  28 marca 2020       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

5 Niedziela Wielkiego Postu 29.03.2020 r.

 

 1. Liturgia Mszy świętej i nabożeństwa od środy 25 marca odprawiane są w naszym kościele bez udziału ludu. Trudno jest wybrać 5 osób, które mogą uczestniczyć w celebracjach. Dlatego wszystkich wiernych proszę o łączenie się  przez oglądanie transmisji on-line z naszego kościoła. Dziękuję, za  zastosowanie się do zaleceń służb medycznych i rządowych podawanych nam jako środki zapobiegania i ochrony przed wirusem. Wszyscy wierni objęci są dyspensą biskupa od obowiązku uczestniczenia w Mszy świętej niedzielnej do odwołania.
 2. Oglądając Msze święte przez Internet zapalmy świece i postawmy Krzyż na naszym stole. Niech uczestnictwo w Mszy świętej transmitowanej będzie bez komentarzy, czy wychodzenia w czasie transmisji. Zachowujmy postawę taką jakbyśmy byli fizycznie w naszym kościele. Zapraszajmy Jezusa w czasie Komunii świętej duchowo, budząc w sercu głód i pragnienie Komunii Sakramentalnej.
 3. Gorzkie żale dziś o 16.30 z kazaniem pasyjnym po nabożeństwie Msza święta bez kazania.
 4. Codziennie o 20.30 trwamy na wspólnej modlitwie różańcowej w naszym kościele o ochronę duchową dla parafii.
 5. W I Czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od Mszy świętej porannej do wieczornej z transmisją on-line. Drzwi naszego Sanktuarium są otwarte na prywatną modlitwę w ciągu dnia. Wychodząc z konieczności na zakupy czy na spacer wejdźmy na chwilę modlitwy. Osoby starsze i osłabione z powodu innych chorób proszę bezwzględnie o nie wychodzenie z domu i duchową łączność przez odbiorniki Internetowe z nami.
 6. W naszym kościele będziemy dyżurować przez cały tydzień w posłudze sakramentu pokuty. Ze względów bezpieczeństwa miejscem spowiedzi będzie zakrystia i izdebka Matki Bożej. Spowiedź dla osób koniecznie potrzebujących sakramentów lub pozostających w stanie grzechu ciężkiego jest możliwa po uprzednim umówieniu się telefonicznie. Jesteśmy pod telefonem dyżurnym 570-940-975 w godzinach od 8.30 – 17.00. Obowiązek spowiedzi i komunii wielkanocnej nakazany II przykazaniem kościelnym spełnimy do niedzieli Trójcy Przenajświętszej  - do 7.06.2020 lub po ustaniu zagrożenia.
 7. Przed nami I piątek i I sobota miesiąca. Ci, którzy odprawiają nowennę z komunią wynagradzającą ze względu na zagrożenie spełniają warunki nowenny przez obudzenie w sercu żalu z Miłości do Chrystusa i Komunię Świętą duchową.
 8. Do zakończenia epidemii nie będziemy odwiedzać chorych z Komunią Świętą w I soboty miesiąca. W niebezpieczeństwie śmierci proszę o wezwanie księdza z sakramentami na tel. dyżurny o każdej porze dnia i nocy 570-940-975.
 9. W I sobotę będziemy trwać na adoracji od Mszy świętej wieczornej do 21.00 uwielbiając Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Różaniec będzie o 20.30 jak codziennie do Apelu.
 10. Za tydzień niedziela palmowa – pamiątka uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Rozpoczniemy wielki tydzień Męki Pańskiej.
 11. Gdyby wydarzyła się w tym czasie konieczność pogrzebu, będzie odbywać się wobec najbliższej rodziny (5 osób) na cmentarzu przy grobie - tylko obrzęd pochowania ciała. Po ustaniu epidemii ustalimy z rodziną termin ceremonii żałobnej.
 12. Kancelaria obsługiwana jest w sprawach pilnych po wcześniejszym umówieniu się przez tel. dyżurny 570-940-975 w godzinach od 8.30 – 17.00.
 13. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej po Mszy świętej rannej o 7.30, o 15.00, przed Mszą św. wieczorem o 17.30 i o 20.00.
 14. Dziękuję różom różańcowym za składanie ofiar na kwiaty do Bożego Grobu. Wiele osób jest zatroskanych o utrzymanie parafii w czasie kiedy nie ma składek w kościele. Składają ofiary w kopercie lub wrzucają do skarbonek w kościele przy okazji prywatnego odwiedzenia Sanktuarium. Bóg zapłać za wrażliwe i hojne serca. Dziękuję także za ofiary składane przelewem na konto parafii.
 15. W kościele mamy tygodnik „Niedziela” w cenie 6 zł i baranki cukrowe na stół wielkanocny przywiezione z Caritas Diecezji w cenie 5 zł. Ofiara za baranki w całości przeznaczona będzie na cele „Caritas”. Ofiarę proszę wrzucić do skarbony pod figurą św. Antoniego dla ubogich.