Ogłoszenia parafialne 3.01.2021

  02 stycznia 2021       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim 03.01.2021 r.

  1. (7.30) Zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn.
  2. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Oko, Sowa, Kiszka, Tomczyk, Madera, Rojek, Pieniążek.
  3. W środę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana potocznie Trzech Króli. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. Składka będzie przeznaczona na misje.
  4. Po Mszach Świętych w Uroczystość Objawienia Pańskiego lektorzy
    i ministranci będą rozprowadzać poświęcone zestawy, w których znajduje się kawałek kredy i kadzidło. Dobrowolne ofiary będą wynagrodzeniem za ich całoroczną służbę przy ołtarzu. Poświęconą kredą oznaczmy drzwi wejściowe do naszych domów Inicjałami błogosławieństwa Bożego C+M+B („Christus Mansionem Benedicat” – Niech Chrystus błogosławi temu domowi) na Nowy 2021 rok. Kadzidło jest znakiem objawienia się tajemnicy Boga niewidzialnego. Symboliczne okadzenie naszych domów ma być zawierzeniem Bogu tego co posiadamy.
  5. W I czwartek miesiąca możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu od Mszy Świętej rannej do Mszy Świętej wieczornej.
  6. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego, tradycyjnie śpiewamy kolędy do 2 lutego.
  7. Burmistrz Boguchwały organizuje konsultacje z mieszkańcami gminy w sprawie przyłączenia Racławówki i Kielanówki do miasta Boguchwała. Konsultacje odbędą się w dniach 4-15 stycznia 2021 roku. Prosi o wzięcie udziału w konsultacjach.
  8. Msze święte gregoriańskie za śp. Stanisławę Pączek odprawiane są w Irlandii w dniach 1-30 stycznia. Jej rodzinę i znajomych zachęcamy do uczestnictwa w Mszach świętych w naszym kościele.