Ogłoszenia parafialne 3 Niedziela Adwentu – tzw. Niedziela GAUDETE 13.12.2020 r.

  12 grudnia 2020       Category: Ogłoszenia parafialne,
  1. (7.30) Zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet.
  2. Msze św. roratnie o godz. 18.00. Dziękujemy dzieciom za liczny i piękny udział w Mszach świętych roratnich. Po Mszy świętej losujemy serduszka z upominkami dla dzieci. Zachęcamy wiernych do przynoszenia upominków dla dzieci (słodyczy, zabawek, artykułów szkolnych). Upominki składamy w Izdebce u Matki Bożej. Przekazujemy dzieciom również figurki Matki Bożej Niepokalanej, aby miały okazję przy figurce zgromadzić swoją rodzinę na wspólnej modlitwie różańcowej. Dzieci na drugi dzień odnoszą figurkę, aby mogła być zabrana do następnego domu.
  3. Bóg zapłać rejonowym za posługę spełnioną przy opłatkach. Bóg zapłać za ofiary złożone u rejonowych czy też dokonywane przelewem na konto na cele ogrzewania, oświetlenia i zaplanowanych inwestycji w parafii przy okazji odbierania opłatków. Kto nie odebrał opłatków u rejonowego będzie mógł jeszcze odebrać w zakrystii u p. kościelnego.
  4. Bóg zapłać wszystkim, którzy pamiętają w tym kryzysowym czasie o potrzebach naszego kościoła składając ofiary w kościele a także przelewem na konto parafii.
  5. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu a na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Bęben, Buda Paweł, Duliban, Ficek, Lelek, Łężowski, Hauzner, Buda Józef.
  6. W środę rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Bożego Narodzenia.
  7. Kościół na Wschodzie wspieramy jedną składką grudniową. Za tydzień w niedzielę 20 grudnia, ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć materialnie kościoły biedniejsze. Ofiarę przekażemy do referatu misyjnego.
  8. Zgodnie z decyzję ks. Biskupa Ordynariusza w tym roku nie odbędzie się „kolęda” w tradycyjnej formie. Zamiast odwiedzin w domach będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych rejonów na Mszę św. w intencji osób zamieszkujących poszczególne rejony. Szczegóły wywieszone są w gablocie ogłoszeń oraz na stronie internetowej.
  9. W tym roku przeżywamy 150 rocznicę ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła Świętego. Papież Franciszek ogłosił z tej okazji rok świętego Józefa. Odpusty można zyskiwać każdego 19 dnia miesiąca, w każdą środę oraz 19 marca i 1 maja w święta ku Jego czci. W te dni będziemy czcili Jego Osobę Mszą święta wotywną. W każdą środę rano odmawiamy litanię a wieczorem do nowenny dołączymy akt oddania się pod opiekę św. Józefowi.
  10. Za zgodą Kurii Diecezjalnej i członków Rady Parafialnej Firma Cateringowa „Magnificat” rozpoczyna swoją działalność i wynajmuje u nas w domu rekolekcyjnym pomieszczenia kuchenne od jutra 14 grudnia. Przejmuje na siebie opłacanie mediów za dom rekolekcyjny oraz miesięczny czynsz na konto parafii. Będzie świadczyć usługi dla wszystkich korzystających z domu rekolekcyjnego w ramach rekolekcji, szkoleń, spotkań duszpasterskich czy rodzinnych takich jak chrzciny, komunie, stypy itp. Do czasu trwania obostrzeń sanitarnych będą świadczyć usługi  żywienia na dowóz do domów i odbiór na miejscu. Oferta jest na stronie internetowej firmy, na Facebooku oraz na ulotkach  przy gazetach. Pracownikom życzymy szczęść Boże.