Ogłoszenia parafialne 30.08.2020

  29 sierpnia 2020       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

22 Niedziela Zwykła 30.08.2020 r.

 

 1. Dziś droga Krzyżowa pod Krzyż Jubileuszowy o trzeźwość w parafii i dziękczynna za wyzwolonych z nałogu po Mszy świętej wieczornej. Wyjście około 17.30 od kościoła.
 2. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu a na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Wajda, Zaręba, Solecki, Dziewit, Pociask, Lenartowicz, Róg, Rzemień.
 3. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego we wtorek o 8.00.
 4. Spotkania dla ministrantów i lektorów w środę o 16.30 w kościele
 5. Próba chóru w środę po nowennie. Zachęcamy Panów utalentowanych muzycznie do włączenia się w chór parafialny.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w I czwartek od Mszy św. rano do wieczornej.
 7. Rozpoczynamy przygotowanie do I komunii dla dzieci klas III i ich rodziców. Zapraszam na I spotkanie w najbliższy czwartek w czasie Mszy świętej i chwilę po Mszy na spotkanie organizacyjne z Rodzicami.
 8. W I piątek okazja do spowiedzi od 6.30 rano i wieczorem od 17.00.
 9. Spotkanie dla Oazy w piątek po Mszy świętej wieczornej.
 10. W I sobotę z posługą do chorych udamy się od 8.30.
 11. W I sobotę Msza święta z wieczorem uwielbienia od 18.00 – 21.00.
 12. W przyszłą niedzielę Słowo Boże wygłosi u nas ksiądz z parafii bł. Jerzego Popiełuszki. Po Mszy świętej ofiarą do puszek możemy wesprzeć budowę nowego kościoła w Rzeszowie.
 13. „Miał być i jest świętym. Bł. ks. Józef Kowalski”. Autorskie spotkanie promujące książkę biograficzną odbędzie się z P. Jaromirem Kwiatkowskim w dużej sali domu rekolekcyjnego w najbliższą niedzielę o 10.30.
 14. Oprócz czasopism „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł za egzemplarz na stoliku za ławkami pojawił się miesięcznik „Dobre Nowiny” - bezpłatna gazeta ewangelizacyjna. Dowolną ofiarę można złożyć do skrzynki przy gazetach lub wysłać na rachunek podany w gazecie.
 15. Karteczki na nowennę do MBNP wystawione są przy gazetach. Zachęcamy do wpisywania intencji dziękczynno – błagalnych. Wypełnione możemy wrzucać do skrzynek w Izdebce NB lub do skarbony przy gazetach. W czasie nowenny środowej będziemy się wstawienniczo modlić w tych intencjach.
 16. Kancelaria parafialna czynna jest we wtorki po Mszy wieczornej do 20.00 i w czwartki rano od 8.00 do 9.30. Sprawy dotyczące protokołów przedślubnych i do omówienia należy zgłaszać telefonicznie lub mailowo.
 17. Katechezy przedmałżeńskie odbędą się w domu rekolekcyjnym w dniach 11 i 12 września tj. w piątek i w sobotę. Zapisy przez wypełnienie formularza na naszej stronie parafialnej w zakładce.
 18. W czwartek odbył się pogrzeb śp. Eleonory Błażej pochodzącej z Niechobrza a od wielu lat zamieszkałej w Rzeszowie. Jej duszę polecajmy Bogu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie. Amen