Ogłoszenia parafialne 30 Niedziela Zwykła – 25.10.2020 r.

  24 października 2020       Category: Ogłoszenia parafialne,
 1. Przed nami ostatni tydzień nabożeństw różańcowych w kościele. Różaniec dziś o 16.30. W czwartek o 17.30. W pozostałe dni tygodnia po Mszach świętych.
 2. O przewodniczenie w modlitwie różańcowej w tygodniu prosimy: w poniedziałki młodzież klas VIII i VII, we wtorki dzieci klas VI, w środy dzieci klas V, w czwartki dzieci klas IV i III, w  piątki dzieci klas II i I.
 3. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Zieliński, Rzeszutek, Mesek, Ciebiera, Bieniek, Rędziniak, Pączek, Warzocha.
 4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. popołudniowa o godz. 14.00 po niej modlitwy za zmarłych w kościele. Według zaleceń kurii diecezjalnej nie będzie procesji na cmentarz.
 5. Warunki pozyskiwania odpustów za zmarłych:
 6. Odpust zupełny możemy zyskać pod zwykłymi warunkami przy nawiedzeniu cmentarza do końca listopada.
 7. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na kwarantannę, na czas pandemii będą mogli uzyskać odpust zupełny pod warunkiem, że wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar jak najszybciej spełnić trzy warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego). Przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny, odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych, na przykład Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, lub inne modlitwy i wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.
 8. Z powodu epidemii prosimy aby wizytę na grobach bliskich zmarłych zaplanować na czas oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych ( do 8 listopada).
 9. Bardzo prosimy aby na uroczystość Wszystkich Świętych uporządkować groby naszych bliskich zmarłych i dokonywać segregacji śmieci.
 10. W najbliższą sobotę o godz. 11.00, w naszym kościele parafialnym odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klasy VIII.
 11. Z tyłu wyłożone są kartki na wypominki listopadowe. Zabierzmy je domu. W wolnej chwili wypiszmy imiona naszych zmarłych z rodziny, aby przez miesiąc pamięci w codziennej modlitwie po Mszach świętych polecać ich dusze we wspólnotowej modlitwie Kościoła. Koperty z wypominkami będziemy składać od 1 listopada w koszyku przy wejściu do zakrystii pod tablicą pamięci o zmarłych w tym roku.
 12. Obok innych gazet, za ławkami z tyłu została wyłożona bezpłatna gazeta pt. „Dobre Nowiny”, serdecznie zachęcamy wszystkich do jej pobrania i do poczytania.
 13. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli: Śp. Franciszek Lasota, śp. Hieronim Witalec i śp. Aleksandra Żuczek. Pogrzeb zmarłej Aleksandry odbędzie się jutro (tj. w poniedziałek) o 13.00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.