ogłoszenia parafialne 31.05.2020

  30 maja 2020       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne 31.05.2020

 Zesłanie Ducha Świętego

  1. Dziś otwieramy naszą kawiarnię parafialną „Magnificat” w domu rekolekcyjnym. Poświęcenie odbędzie się po Mszy świętej o 10.30. Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego miejsca na kawiarnię. Opiekę nad kawiarnią przejmują Katarzyna Lib i Marlena Bać. Mam nadzieję, że kawiarnia przyciągnie wiele osób nie tylko z parafii i przyczyni się do częstszego nawiedzania naszego Sanktuarium przez korzystających z tego miejsca. W domu rekolekcyjnym mamy pięknie urządzoną dużą salę do wynajęcia na różne okazje rodzinne. Wszelkie dochody z kawiarni i domu rekolekcyjnego przeznaczone będą na prowadzenie inwestycji w parafii. Z okazji Dnia Dziecka jutro wszystkie dzieci otrzymają w prezencie po gałce loda.
  2. Dziś majówka o 16.30. Po nabożeństwie Msza święta wieczorna. Kończymy nabożeństwa majowe. Od dziś polecam łączność w modlitwie różańcowej z transmisją przez Radio „Via” lub Radio „Maryja”. Wczoraj zakończyliśmy nabożeństwa różańcowe wspólną wieczornicą o Duchu Świętym. Bogu niech będą dzięki, że naszą parafię osłonił od epidemii.
  3. Jutro święto Matki Kościoła. Msze święte o 7.30, 9.30, 15.00 – prymicyjna ks. Tomasza Jordana i o 18.00.
  4. Dziękuję za złożone ofiary na kwiaty i sprzątanie w kościele w ubiegłym tygodniu. Na wtorek wieczorem proszę do sprzątania osoby z następujących rodzin: Fałat, Ostrowska, Wilczek, Mytych, Zdun, Stefański, Kwasek. Dziękuję za opiekę nad grupami sprzątającymi kościół Panu Marianowi (kościelnemu) i za strojenie w kwiaty P. Alicji (florystce). Opiekę nad wystrojem i czystością kościoła przejmuje Siostra Ewa Bielecka – Dziewica Konsekrowana z Rzeszowa.
  5. Bóg zapłać panom z rejonów p. Raka i p. Warzochy za solidną i bardzo ciężką pracę w kotłowni i w piwnicy. Zostało nam uporządkowanie kotłowni i przygotowanie podłoża pod wylewkę, wybranie ziemi w piwnicy domu parafialnego i wykopy do odpływów. Proszę panów z rejonu P. Miguta i P. Pociaska na wtorek o godz. 8.00. Proszę zabrać ze sobą rydle.
  6. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to I czwartek miesiąca poświęconego Bożemu Sercu. Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień do Mszy świętej wieczornej. Spotkanie dla dzieci I komunijnych i ich rodziców po  Mszy świętej.
  7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej. W I piątek okazja do spowiedzi rano od 6.30 i wieczorem od 17.00. Zachęcam do skorzystania z sakramentów szczególnie tych, którzy ze względu na okres epidemii od dłuższego czasu żyją bez Komunii z Bogiem.
  8. W I sobotę udamy się do chorych od 8.30. Wieczorem Msza święta o 18.00 i po Mszy świętej różaniec z adoracją Najświętszego Sakramentu do 21.00
  9. Z dniem 6 czerwca 2020 r. zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Przypominam zapis z Katechizmu Kościoła Katolickiego (nr 2181): Eucharystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.
  10. Przywracamy zwyczajną formę pogrzebu z obecnością ciała w kościele. Bogu dziękujemy za ten szczególny czas. Od ogłoszenia epidemii nikt z naszych mieszkańców parafii nie umarł.