Ogłoszenia parafialne 6.12.2020

  05 grudnia 2020       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

       

          Ogłoszenia parafialne

2 Niedziela Adwentu
6.12.2020 r.

 

  1. (7.30)Zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn.
  2. W czasie Adwentu zapraszamy na Msze św. roratnie o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci, aby przez cały Adwent wprowadzały nas procesyjnie do przeżywania liturgii Mszy świętej. Dzieci z lampionami ustawiają się przy drzwiach do zakrystii. Dzieci składają podpisane serduszka z dobrymi uczynkami w koszyku przy gazetach. Po Mszy świętej będzie losowanie serduszek z upominkiem dla dzieci. Zachęcamy wiernych do przynoszenia upominków dla dzieci (słodyczy, zabawek, artykułów szkolnych). Upominki składamy w Izdebce u Matki Bożej. Od wtorku będziemy przekazywać figurki Matki Bożej Niepokalanej do domów dzieci, aby miały okazję przy figurce zgromadzić swoją rodzinę na wspólnej modlitwie różańcowej. Dzieci na drogi dzień odnoszą figurkę, aby mogła być zabrana do następnego domu.
  3. Bóg zapłać rejonowym za posługę spełnioną przy opłatkach w dniu wczorajszym. Proszę by rejonowi do środy odnieśli resztę opłatków. Kto nie odebrał u rejonowego będzie mógł odebrać od najbliższej środy w zakrystii u p. kościelnego. Bóg zapłać za ofiary złożone u rejonowych czy też dokonywane przelewem na konto na cele ogrzewania, oświetlenia i zaplanowanych inwestycji w parafii przy okazji odbierania opłatków.  Opłatki dla dzieci wyłożone są z tyłu pod gazetami. Każdemu dziecku przypada jedno opakowanie opłatków.
  4. Korzystając z dyspensy ks. Biskupa od udziału w zgromadzeniu wiernych w niedzielę korzystajmy z udziału w liturgii w zwykłe dni tygodnia. Na galeriach jest dużo miejsca, gdzie można zachować dystans. Uczestnicząc w Mszy świętej transmitowanej mamy możliwość dokonać przelewu ofiary na konto parafii. Nie zwalniajmy się obowiązku utrzymania kościoła.  Bóg zapłać wszystkim, którzy pamiętają w tym kryzysowym czasie o potrzebach naszego kościoła.
  5. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu a na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Król, Król, Warzocha, Żuczek, Siewierski, Cieślicki, Sowa, Słaby
  6. We wtorek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte rano o 7.00 i wieczorem o 18.00. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Matki Najświętszej o 17.30. Po Mszy świętej możemy wziąć udział w śpiewnym nabożeństwie „Akatyst”.
  7. Wigilijne świece Caritas są do nabycia: mała 5 zł. Wyłożone są na półce pod gazetami. Ofiary prosimy składać do skarbony Caritas przy figurze św. Antoniego.
  8. Zgodnie z decyzję ks. Biskupa Ordynariusza w tym roku nie odbędzie się „kolęda” w tradycyjnej formie. Zamiast odwiedzin w domach będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych rejonów na wieczorną Mszę św. i wspólne kolędowanie w kościele.
  9. Biskup zachęca aby w modlitwie indywidualnej i rodzinnej modlić się w intencji powołań, zaś we wspólnotowym odmawianiu różańca przed Mszą św. jeden dziesiątek różańca był ofiarowany o powołania do Służby Bogu w Kościele.
  10. Za ławkami z tyłu, obok innych gazet została wyłożona bezpłatna gazeta pt.: „Dobre Nowiny”.