Ogłoszenia parafialne 6 Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa – 2.04.2023 r.

01 kwietnia 2023       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

6 Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa - 2.04.2023 r.

1. (7.30) Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn. W Wielkanoc nie będzie indywidualnego błogosławieństwa dla sióstr różańcowych.
  2. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy czcimy poświęceniem Palm w czasie każdej Mszy świętej. Palmy możemy nabyć od młodzieży przed każdą Mszą świętą wchodząc do kościoła. Dowolne ofiary za palmy przeznaczone będą na formację naszej młodzieży oazowej. Po Mszach młodzież szkolna prowadzi kiermasz z ozdobami świątecznymi. Złożone ofiary będą przeznaczone na szkolne nagrody konkursowe.
  3. Dziś gorzkie żale o 16.30. W Rzeszowie odbędzie się „Marsz Papieski” z udziałem ks. Biskupa Jana z okazji rocznicy śmierci św. Jana Pawła II. Rozpoczęcie marszu o godz. 18.00 przy kościele św. Jadwigi (al. Rejtana 21)
  4. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a na jutro wieczorem i wielką sobotę na godz. 7.00 prosimy rodziny: Dral, Bober, Kalandyk, Gołąb, Hachamowski, Trznadel , Siorek, Bartusik, Łuczyk, Ryndak, Ziobro, Całka.
  5. Bóg zapłać różom różańcowym za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu.
  6. Spowiedź przedświąteczna odbyła się wczoraj w naszej parafii. Jeśli ktoś nie mógł jeszcze skorzystać. Jutro spowiedzi odbywają się w Mogielnicy w Zabierzowie i w Zwięczycy. We wtorek ostatnia okazja do spowiedzi w Boguchwale.
  7. Spotkanie ministrantów i lektorów w środę o godzinie 16:30.
  8. Ministranci i Oaza wyjeżdżają do Katedry Rzeszowskiej na Mszę Krzyżma w wielki czwartek. Zapisy u ks. Mariusza i Rafała. Wyjazd autobusu z parkingu kościoła o 9.00.
  9. W wielki czwartek Msza święta Wieczerzy Pańskiej z przeniesieniem Pana Jezusa do Ciemnicy o 18.00. Jest to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Modlitwy w tym dniu skierujmy w intencji znanych nam kapłanów i prośmy Pana o nowe powołania do Służby w Kościele.
    W czwartek adoracja Jezusa w Ciemnicy do 22.00. Godzina święta o 21.00. Po zakończonej Liturgii Zespół Caritas będzie tradycyjnie rozdawał chleby paschalne. Ofiary przeznaczone są na Caritas.
  10. W wielki piątek adoracja w ciemnicy od 7.00. Drogą Krzyżową rozpoczniemy Liturgię Męki Pańskiej o godz. 17.30. Początek Drogi Krzyżowej na dole przy skręcie z drogi głównej do kościoła.  Gorzkie żale o 21.00. Adoracja Krzyża i Jezusa w grobie do 22.00. Adoracje Krzyża czynimy przez ukłon lub pocałunek i tradycyjnie zbliżamy się na kolanach. Ofiary przy adoracji przeznaczone są na utrzymanie Grobu Bożego  w Ziemi Świętej. Do adoracji Krzyża przypisany jest odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  11. Wielka Sobota. Sprzątanie kościoła od 7.00. Adoracja Jezusa w grobie od 9.00. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny przy ołtarzu polowym i wokół kościoła co godzinę: 9.00, 10.00, 11.00, 12.00. Liturgia Światła o 20.00. Rozpoczynamy poświęceniem ognia przy kościele. Na Liturgie Światła przynosimy świece i odpalimy je od płonącego Paschału w czasie procesji do kościoła.
  12. Wystawienie Jezusa w grobie o 5.30. Rezurekcja o godz. 6.00. Msze święte o 9.30 i 11.30. Wieczornej Mszy świętej nie będzie.
  13. Strażaków prosimy o wartę przy Bożym Grobie.
  14. Nie będzie w tym roku Misterium Męki Pańskiej. Zachęcamy do rodzinnego obejrzenia zeszłorocznej edycji zamieszczonej na youtobe.
  15. Zmarł + Mieczysław Lejowski l. 85. Polecajmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym Amen.
  16. (9.30, 11.30) Zapraszamy dzieci do indywidualnego błogosławieństwa