Ogłoszenia parafialne 7.04.2019

  06 kwietnia 2019       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne
V Niedziela Wielkiego Postu 7.04.2019 r.
1. Wyrażamy wdzięczność za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: SOWA, TOMCZYK, MADERA, ROJEK, PIENIĄŻEK, JASION, DZIEDZIC.
2. Wyrażamy wdzięczność panom z rejonów P. Wiesława Kalandyka i P. Wiesława Tomczyka oraz wszystkim osobom, które pomagały w montażu misteryjnej scenografii w parku. W najbliższą sobotę planujemy położenie folii i sadzenie ozdobnych krzewów na skarpie przy parkingu, proszę rejony P. Miguta, P. Jaksana i P. Skiby o zorganizowanie się do pomocy P. Siewierskiemu przy tych pracach. Potrzebne będą narzędzia ogrodnicze.
3. Za tydzień w niedzielę palmową kolejne Misterium Męki Pańskiej. Rozpocznie się ono o godzinie 19:00. W ten dzień od godziny 9:00 zamknięta będzie droga w kierunku cmentarza, a od 12:00 droga prowadząca obok parku powyżej dzwonnicy. Ruchem będą kierować panowie strażacy. Bardzo prosimy o zastosowanie się do ich poleceń oraz o wyrozumiałość. Z tej racji, że spodziewamy się wielu gości, parkingi obok naszego kościoła mogą być zajęte, dlatego prosimy, aby osoby przyjeżdżające samochodami z Niechobrza, zostawiały je przy cmentarzu od strony drogi prowadzącej w kierunku Mogielnicy lub na łączce za cmentarzem, albo w innych miejscach tak, aby nie blokować ruchu.
4. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o 16.00 potem Msza św.
5. Spotkanie dla lektorów we wtorek o 16.30
6. Zbiórka ministrantów w środę o godzinie 16.30.
7. Spotkanie dla Dziewczęcej Służby Maryjnej w środę o 17.00
8. Kandydaci do bierzmowania mają spotkanie w tym tygodniu w czwartek z ks. dr Czesławem Gorajem delegatem kurii. Msza św. o 18.00 po niej spotkanie. Proszę o złożenie indeksów u diakona Kamila do najbliższej środy.
9. Zapisy na Oazę wakacyjną w piątek o godz. 17.00 w dużej Sali domu rekolekcyjnego. Wpłata zaliczki u animatorów – 200 zł,
10. W Piątek Droga Krzyżowa po Mszy św. rannej, o 15.00
z obrzędem Komunii świętej. Msza św. o 18.00 i po Mszy św. wyruszymy na Gminną Drogę Krzyżową pod Milenijny Krzyż. Proszę zabrać z sobą lampiony lub latarki. Organizatorzy zapewniają transport powrotny do kościoła.
11. W niedzielę palmową możemy nabyć palmy u Dzieci z Oazy. Dochód z kiermaszu palm przeznaczony będzie na wyjazdy wakacyjne naszej młodzieży.
12. W Gościu Niedzielnym mamy dziś płytę z filmem: „Ignacy Loyola” a w Niedzieli wywiad dotyczący Naszego Misterium w Niechobrzu. Serdecznie zachęcam do nabywania i lektury.
13. Dzieci i mamy oczekujące narodzin dziecka zapraszamy do indywidualnego błogosławieństwa po zakończeniu Mszy św.