ogłoszenia parafialne 7.06.2020

  07 czerwca 2020       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne 7.06.2020

 Niedziela Trójcy Przenajświętszej

  1. (7.30) Po Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn. Za tydzień dla kobiet. Proszę róże św. Floriana o pomoc w koszeniu parku Matki Bożej w tym miesiącu. Chciałbym serdecznie prosić by róże mężczyzn opiekowały się parkiem pod względem koszenia trawy. Na każdy miesiąc będę prosił inną różę.
  2. Dziękuję za sprzątanie w kościele w ubiegłym tygodniu. Na jutro wieczorem proszę do sprzątania osoby z następujących rodzin: Czyż, Chmiel, Czudec, Rykała, Othman, Żyła, Nalepa.
  3. Bóg zapłać panom z rejonów  P. Miguta i P. Pociaska za wykonaną pracę. Do wykopana przy fundamencie na odsączanie wody koło domu parafialnego proszę panów z rejonu p. Kasprzyka i p. Kalandyka na wtorek o godz. 8.00. Proszę zabrać ze sobą rydle.
  4. Próba dzieci I komunijnych z I grupy we wtorek po Mszy św. wieczornej
  5. W środę zbiórka dla ministrantów o 16.30. Przygotowanie asysty do uroczystości Bożego Ciała. Po Mszy świętej próba chóru.
  6. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o 7.30, 11.00 suma z procesją do 4 ołtarzy i o 16.30. Suma  odbędzie się przy ołtarzu polowym.  Ołtarze przygotujemy z 4 stron ołtarza polowego. Do przygotowania ołtarzy kolejno proszę: ołtarz pierwszy przy wejściu do parku Matki Bożej od strony drogi rejon p. Szczepka, ołtarz drugi w alejce obok stacji zesłania Ducha Świętego rejon p. Orłosia, ołtarz trzeci przed stacją Wniebowzięcia Matki Bożej na górce parku rejon p. Tomczyka, ołtarz czwarty na początku dróżek bolesnych przy chodniku rejon p. Budy. Proszę wystrój ołtarzy konsultować z S. Ewą Bielecką. Zapraszam dzieci do udziału w procesji i przygotowania kwiatów pod stopy Jezusa.
  7. Przygotowujemy się na wyjazd pielgrzymkowy do Gietrzwałdu w dniach 26-28 czerwca. W tym tygodniu proszę o potwierdzenie swojego udziału, szczególnie przez te osoby, które ze względu na wcześniejsze odwołanie wykreśliły się z listy pielgrzymów.
  8. Katechezy przedmałżeńskie planowane są na 19-20 czerwiec w naszym domu rekolekcyjnym. Zgłoszenia proszę kierować przez wypełnienie formularza na stronie parafii. Wznawiamy także przygotowanie bezpośrednie do ślubu z poradnictwem rodzinnym. Katechezy i spotkania dla narzeczonych będą w każdą czwartą niedzielę miesiąca o 10.30 w sali kominkowej domu parafialnego.
  9. Wizytacja i bierzmowanie planowane są na dzień 29 czerwca tj. poniedziałek.
  10. Nasza kawiarnia „Magnificat” przyciąga swoim wystrojem i smakami wiele osób z parafii i z okolic. W tym tygodniu zauważyłem duży ruch. Bogu niech będą dzięki. Spełnia ona moje oczekiwania, bo większość odwiedza nasze Sanktuarium. Spotkałem kilka osób, które pierwszy raz odwiedziły to miejsce czytając w Internecie zaproszenie do kawiarni. Dziękuję wszystkim, którzy promują to dzieło zawierzone Matce Bożej i św. Maksymilianowi. Bóg zapłać. Zapraszam do korzystania z oferty naszej kawiarni.