Ogłoszenia Parafialne 7.10.2018

  06 października 2018       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne – XXVII Niedziela Zwykła– 7.10.2018 r.

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać ks. Infułatowi Wiesławowi Szurkowi za obecność, modlitwę i odpustową posługę słowa. Jako proboszcz odczuwam ogromny dług wdzięczności za wychowanie seminaryjne, za lata stałej formacji i życzliwość.
 2. Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Po nim Msza św.
 3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: MATKIEWICZ, DZIEDZIC, DYGOŃ, BYCZEK, CHŁANDA, MIGUT, MAZAN, CHMIEL.
 4. Dziękujemy za uporządkowanie Parku Matki Bożej Paniom i Panom z rejonów
  Roga i P. Szczepka. Park wygląda bardzo czysto. Bóg zapłać za owocną i trudną pracę społeczną.
 5. Codziennie przeżywamy nabożeństwa październikowe po Mszy św. o 18.00. Zapraszamy szczególnie dzieci do udziału. Na nabożeństwa dzieci przynoszą serduszka z intencjami modlitewnymi podpisane imieniem i nazwiskiem. Składają je w koszyku z tyłu kościoła, przynosząc w czasie Mszy św. w darach ofiarnych do ołtarza. Na końcu losujemy dziecko do odebrana upominku. Papież Franciszek apeluje o modlitwę w intencji Kościoła podczas nabożeństw różnicowych. Z polecenia Papieża po cząstce różańca należy odmówić „pod Twoją obronę”i „modlitwę do św. Michała Archanioła”.
 6. Dziękujemy chórzystom za uświetnienie dzisiejszej uroczystości. W środę Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18.00. Po Nowennie próba chóru. Serdecznie zapraszamy utalentowanych muzycznie panów do włączenia się do chóru.
 7. W piątek po nabożeństwie różańcowym odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Młodzież Oazy w intencji Synodu Biskupów odbywającego się w Rzymie na temat Młodzieży. Zachęcam parafian do włączenia się we wspólną modlitwę.
 8. W sobotę przypada dzień imienin ks. Biskupa Edwarda. Polecajmy Go w naszych modlitwach.
 9. W następną niedzielę przypada XVIII Dzień Papieski. Po Mszach św. zbiórka do puszek na stypendia papieskie dla uzdolnionej młodzieży. Diecezjalne obchody Dnia Papieskiego w Katedrze o godz. 15.00 a po Mszy św. Koncert papieski przy katedrze.
 • Trwają zapisy do róż różańcowych w zakrystii lub bezpośrednio u zelatów. Zachęcamy zwłaszcza młodych ojców i matki do włączenia się w dzieło żywego różańca.
 • Intencje Mszalne przyjmowane są po każdej Mszy św. w zakrystii. Na najbliższy tydzień intencje są wyłożone na oparciu tylnych ławek do zabrania ze sobą.
 • Dziś w „Gościu Niedzielnym” jest dodana płyta z bardzo dobrym filmem „Sprawa Chrystusa” mamy także wiele innych czasopism i materiały religijne. Zachęcamy do nabywania, lektury i korzystania z modlitewników.
 • W izdebce znajduje się Złota Księga na wpisywanie próśb i podziękowań do Matki Bożej. Intencje nowennowe wpisujemy do tej księgi. W czasie nowenny odczytujemy zapisane intencje. Pozostaną one zachowane na zawsze w archiwum parafii.
 • Po Mszy św. zapraszamy małe dzieci do indywidualnego błogosławieństwa przy stopniach ołtarza.