Ogłoszenia parafialne 8.03.2020

  07 marca 2020       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

1 Niedziela Wielkiego Postu 8.03.2020 r.

 

 1. (730) Po Mszy świętej zmiana tajemnic dla kobiet.
 2. Gorzkie żale dziś o 16.30 z kazaniem pasyjnym po nabożeństwie Msza święta bez kazania.
 3. Wyrażamy wdzięczność za sprzątanie kościoła i złożone ofiary w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: Świeca, Świeca, Świeca, szczepek, Zdun, Kotarski, Pieniążek.
 4. Wyjazd do kina na film „Najświętsze Serce” we wtorek 10 Marca z parkingu kościoła autokarem o 19.30. Dla tych, którzy będą po Mszy świętej wieczornej oczekiwać na wyjazd jest możliwość pozostania na modlitwę w kościele.
 5. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w środę o 16.30.
 6. Próba chóru w środę po nowennie.
 7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00.
 8. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej po Mszy świętej rannej o 7.30, o 15.00 z Komunią świętą, przed Mszą św. wieczorem o 17.30, na wniosek rady duszpasterskiej przesuwamy Drogę Krzyżową na godz. 20.00. Po nabożeństwie okazja do przyjęcia Komunii świętej. Przez Wielki Post dzieci z oazy nie mają spotkań formacyjnych. Przychodzą z rodzicami na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Po Mszy świętej spotykają się tylko ci, którzy przygotowują Drogę Krzyżową na 20.00.
 9. Katechezy Przedmałżeńskie odbędą się w naszym domu rekolekcyjnym w najbliższy piątek i sobotę 13 i 14 marca. Zgłoszenia proszę kierować drogą mailową.
 10. Kleryk Tomasz Jordan w najbliższą niedzielę otrzyma z rąk ks. Biskupa Jana Wątroby święcenia diakonatu w czasie Mszy świętej o godz. 11.20. Otoczmy go w tym czasie szczególną modlitwą. Wieczorem o 16.30 nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.
 11. Skarbonki wielkopostne „Caritas” na jałmużnę wyłożone są przy gazetach. Ofiary z wielkopostnych wyrzeczeń i postanowień składane w skarbonkach przyniesiemy do kościoła w niedzielę Miłosierdzia – tydzień po Wielkanocy, aby przekazać je dla potrzebujących przez „Caritas”.
 12. Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej oprócz posługi liturgicznej na galeriach w czasie Mszy świętej w niedziele i z okazji większych uroczystości kościelnych są do dyspozycji obłożnie chorych, aby im zanosić Ciało Chrystusa w niedziele i święta. W I soboty jak dotychczas księża będą odwiedzać chorych z posługą sakramentalną a w niedziele i święta po Mszy św. o 9.30 zawiozą Komunię chorym nasi Szafarze. Chorych, którzy pragną Jezusa przyjmować częściej niż raz w miesiącu prosimy zgłaszać do zakrystii.
 13. W tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Antoniego Pietruchy i śp. Wiktorii Pelczar. Polecajmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Amen