Ogłoszenia parafialne 8.12.2019

  07 grudnia 2019       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Adwentu 8.12.2019 r.

 1. Dziś uroczystość Niepokalanego poczęcia Matki Bożej. (7.30) Zmiana tajemnic dla kobiet. Akatyst w wykonaniu chóru młodzieżowego naszej parafii po Mszy św. wieczornej.
 2. Składka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie po Mszach świętych.
 3. Dziękuję Panom rejonowym za posługę wobec parafii. Ofiary przeznaczone będą na remont wewnątrz domu rekolekcyjnego i na opłaty związane z ogrzewaniem i oświetleniem kościoła. Za ofiarność składam serdeczne Bóg zapłać.
 4. Wyrażamy wdzięczność za sprzątanie kościoła i domu rekolekcyjnego po remoncie i złożone ofiary na kwiaty w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: Pieniążek, Tomczyk, Warzocha, Tuszyński, Tuszyński, Róg.
 5. Spotkanie dla ministrantów i lektorów w środę o 16.45
 6. Próba chóru w środę po nowennie o 19.00.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.00. Kandydaci do bierzmowania mają swoje spotkanie w czasie Mszy św. i po Mszy katecheza i przygotowanie ceremonii bierzmowania.
 8. Spotkanie Oazy w piątek o 17.30 w kościele na przygotowanie liturgii i śpiew. Po Mszy św. spotkania w grupach.
 9. Spotkanie KSM w piątek po Mszy wieczornej.
 10. Tłoczenie oleju rzepakowego odbędzie się w najbliższą sobotę w kuchni domu rekolekcyjnego od godz. 9.00 za dowolny datek. Trzeba z sobą zabrać czyste szklane pojemniki. Będzie dwie maszyny tłoczące. Chętnych prosimy o zapisanie się na listę wystawioną z tyłu przy gazetach na poszczególne godziny.
 11. W przyszłą niedzielę młodzież ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzać będzie świecę wigilijne. Młodzież będzie dzielić się pierniczkami własnego wyrobu. Koszt świec wynosi: 5 zł mała i 12 duża. Wszelkie ofiary złożone ponad pokrycie kosztów świec będą przeznaczone na cel Szkolnego Koła Caritas.
 12. Przeżywamy adwent. Prosimy dzieci o przynoszenie lampionów na każdą Mszę św. Dzieci ustawiają się przy drzwiach zakrystii przed Mszą św. z zapalonymi lampionami, aby uroczyście wprowadzać asystę liturgiczną do ołtarza. Zapraszam wszystkich do składania w Izdebce Matki Bożej codziennie słodyczy, artykułów szkolnych, nie zniszczonych zabawek, byśmy mogli je rozlosowywać dla dzieci po każdej Mszy św. Dzieci piszą na serduszkach swoje intencje lub dobre uczynki wykonane w ciągu dnia i składają je w koszyku przy gazetach, jak to było zwyczajem nabożeństw różańcowych i po Mszy św. z darów złożonych przez ofiarodawców odbiorą upominek. Wyróżnieniem będzie wylosowanie codziennie jednego dziecka, aby zabrało na wieczór adwentowy do domu figurkę Dzieciątka Jezus. Następnego dnia odnosimy figurkę do kościoła na Mszę św. roratnią.
 13. Świąteczne torby dla biednych wyłożone są z tyłu przy gazetach. Napełnione składamy w izdebce Matki Bożej, a przed świętami zostaną dostarczone do bardziej potrzebujących osób.
 14. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Krystyna Pieniążek. Polecajmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu: „Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie”.