Ogłoszenia parafialne I Niedziela Adwentu 28.11.2021 r.

27 listopada 2021       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,
  1. Dziś rozpoczynamy Adwent - nowy rok liturgiczny. Prosimy dzieci o przygotowanie lampionów, aby przez cały miesiąc wprowadzały nas procesyjnie do przeżywania liturgii Mszy Świętej. Dzieci z lampionami ustawiają się przy drzwiach do zakrystii. Dzieci składają podpisane serduszka z dobrymi uczynkami w koszyku przy gazetach. Po Mszy Świętej będzie losowanie serduszka z upominkiem dla jednego dziecka. W poniedziałek dzieci otrzymają plansze, a od wtorku codziennie naklejki. Dzieci, które wypełnią całą planszę otrzymają nagrody na zakończenie rorat. Zachęcamy wiernych do przynoszenia upominków dla dzieci (słodyczy, zabawek, artykułów szkolnych). Upominki składamy w Izdebce u Matki Bożej.
  2. Pod gazetami na półce są wyłożone torby Miłosierdzia. Zachęcamy, aby je napełnić produktami potrzebnymi do przygotowania świąt i złożyć w Izdebce Matki Bożej przed świętami. Trafią one do najbardziej potrzebujących.
  3. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Kalandyk, Kalandyk, Wilk, Szałkiewicz, Chmiel, Chmiel, Pelczar.
  4. W I czwartek całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu od Mszy Świętej porannej do Mszy Świętej wieczornej.
  5. Dzieci przygotowujące się do I komunii otrzymają poświęcony medalik Niepokalanej w czwartek na Mszy Świętej wieczornej.
  6. Grupa modlitewna „Krąg Biblijny” ma spotkanie w czwartek po Mszy Świętej wieczornej w sali kominkowej pod plebanią. Czas spotkania to jedna godzina. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą przygotować się do głębszego zrozumienia treści słowa na niedziele.
  7. W I piątek okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą Świętą poranną i wieczorną.
  8. W I sobotę kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 8.30.
  9. Po Mszy świętej wieczornej w I sobotę Nabożeństwo Fatimskie i Wieczór Uwielbienia zakończony Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
  10. W przyszłą niedzielę 5 grudnia, modlitwą i ofiarą do puszek po każdej Mszy Świętej będziemy mogli wesprzeć Kościół na Wschodzie.
  11. Wigilijne świece są do nabycia: mała 6 zł, duża 15 zł wyłożone są na stoliku pod figurą Świętego Józefa, przy wejściu do zakrystii. Ofiary prosimy składać do skarbony Caritas znajdującej się przy świecach.
  12. Opłatki na stół wigilijny pobłogosławimy w przyszłą niedzielę po rannej Mszy Świętej. Panów Rejonowych prosimy o odebranie opłatków dla swoich rejonów. Ofiary składane z racji przyjęcia opłatków są przeznaczone na ogrzewanie, oświetlenie i inwestycje parafialne.
  13. Pan Józef Pieniążek został mianowany nowym rejonowym i zastąpi pana Wiesława Miguta, natomiast pan Adam Sowa jako nowy rejonowy zastąpi śp. pana Kazimierza Orłosia.
  14. Pod figurą Św. Antoniego z tyłu zostały wyłożone nowe gazety: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” w cenie 6 zł. Są również nowe numery bezpłatnej gazety pt.: „Dobre Nowiny”. Od przyszłej niedzieli 5 grudnia cena jednego egzemplarza gazety „Niedziela” wzrasta do 8 zł.
  15. Dzieci zapraszamy do indywidualnego błogosławieństwa po zakończeniu Mszy Świętej.
  16. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Roman Bartusik, lat 61; śp. Bronisława Kuś, lat 67 i śp. Józefa Szczepek, lat 100. Pogrzeb śp. Józefy Szczepek odbędzie się jutro tj. w poniedziałek o godz. 14.00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Amen.