Ogłoszenia Parafialne I Niedziela Wielkiego Postu; 06.03.2022 r.

05 marca 2022       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

I Niedziela Wielkiego Postu; 06.03.2022 r.

1. Ogłoszenie Sołtysa.
  2. Ogłoszenie kominiarzy.
  3. (7.30) Po Mszy świętej zmiana tajemnic dla Mężczyzn. Za tydzień dla kobiet.
  4. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Dygoń, Byczek, Chłanda, Zych, Buszta, Czudec, Byjoś, Byjoś.
  5. Dziękujemy ks. Przemysławie za głębokie i pełne mądrości Bożej Słowo pouczenia rekolekcyjnego kierowanego ze szczególnym uwzględnieniem życia rodzinnego i budowania wzajemnych relacji. Za włożony trud niech Bóg hojnie wynagradza i umacnia w wiernej posłudze Rodzinie Kościoła.
  6. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16.30.
  7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.00.
  8. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszym Sanktuarium w piątek po Mszy Świętej porannej, o godz. 15.00, o godz. 17.30 i o godz. 20.00 prowadzona przez młodzież naszej Oazy.

Pomoc dla Uchodźców z Ukrainy

Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przyjmowanie Uchodźców w ostatnich dniach, składane dary i wpisanie się na listę wolontariuszy. Mamy zapewnioną opiekę medyczną i zakupione leki na doraźną pomoc. Dziękujemy Lekarzom i służbie medycznej za ofiarność i dyspozycyjność o każdej porze. Dziękujemy Kołom Gospodyń Wiejskich w naszej Gminie za podjęcie się zadania gotowania obiadów dla Uchodźców.

Wciąż potrzebni są panowie do pełnienia roli nocnego portiera. Panie do roli dyżurnej recepcjonistki w ciągu dnia i na sprzątanie budynku. Potrzebujemy osób, które będą prać u siebie w domu pościel dla Uchodźców. Niektórzy zatrzymują się u nas tylko na jedną noc przed podróżą do wyznaczonego celu co sprawia, że prania i sprzątania jest bardzo dużo.

Zgłaszać się można osobiście w kawiarni domu rekolekcyjnego lub telefonicznie na dyżurny numer do recepcji (537-318-538).

Gdyby ktoś dysponował wolnym mieszkaniem, pokojem i chciał przyjąć Uchodźców pod swój dach, to proszę zgłosić to do zakrystii kościoła w Niechobrzu lub przez email parafii z podaniem ilości osób i czasu na jaki może ich przyjąć.

Nie korzystamy z żadnej państwowej dotacji na prowadzenie domu dla Uchodźców. Gdyby ktoś chciał przekazać przelewem ofiarę na utrzymanie Uchodźców w domu rekolekcyjnym to nr konta dostępny jest w ogłoszeniu na naszych stronach w Internecie i w gablocie a także na wystawionych blankietach bankowych na stoliku z tyłu kościoła. Bóg zapłać.

Dom Rekolekcyjny w Niechobrzu nr konta: 05 9163 0009 2001 0006 5461 0005 Bank Spółdzielczy w Niechobrzu, z dopiskiem DAR DLA UCHODZCÓW.