Ogłoszenia parafialne II Niedziela Adwentu 05.12.2021 r.

  06 grudnia 2021       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

          Ogłoszenia parafialne

  II Niedziela Adwentu
05.12.2021 r.

 

 1. Dzisiaj modlitwą i ofiarą do puszek po każdej Mszy Świętej możemy wesprzeć Kościół na Wschodzie.
 2. Prosimy dzieci, aby przez cały miesiąc wprowadzały nas procesyjnie z lampionami do przeżywania liturgii Mszy Świętej. Dzieci składają podpisane serduszka z dobrymi uczynkami w koszyku przy gazetach. Po Mszy Świętej będzie losowanie serduszek i przekazanie figurki Niepokalanej oraz upominków dla dzieci. Zachęcamy wiernych do przynoszenia upominków dla dzieci (słodyczy, zabawek, artykułów szkolnych). Upominki składamy w Izdebce u Matki Bożej.
 3. Jutro wspomnienie świętego Mikołaja. Uczcijmy go przez okazywanie dobroci w obdarowywaniu innych.
 4. Pod gazetami na półce są wyłożone torby Miłosierdzia. Zachęcamy, aby je napełnić produktami potrzebnymi do przygotowania świąt i złożyć w Izdebce Matki Bożej przed świętami. Trafią one do najbardziej potrzebujących.
 5. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Pelczar, Wróbel, Kurc, Woliński, Adamczyk, Żybura, Uliasz.
 6. W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy świętej wieczornej poświęcenie i uroczyste nałożeniem cudownego medalika dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 7. Grupa modlitewna „Krąg Biblijny” ma spotkanie w czwartek po Mszy Świętej wieczornej w sali kominkowej pod plebanią. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą przygotować się do głębszego zrozumienia treści słowa na niedziele.
 8. Kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w sobotę w kościele na godz. 17.00, a podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 otrzymają modlitwę „Ojcze Nasz.”
 9. Wigilijne małe świece są do nabycia w cenie 6 zł. Świece wyłożone są na stoliku pod figurą Świętego Józefa, przy wejściu do zakrystii. Ofiary prosimy składać do skarbonki Caritas znajdującej się przy świecach.
 10. W tym tygodniu odwiedzą nas rejonowi z opłatkami. Gdyby ktoś był na kwarantannie to proszę o zgłoszenie tego do swojego rejonowego i o odebranie opłatków w zakrystii u p. kościelnego w dowolnym czasie.  Ofiary składane z racji przyjęcia opłatków są przeznaczone na ogrzewanie, oświetlenie i inwestycje parafialne.
 11. Od dzisiejszej niedzieli cena jednego egzemplarza gazety „Niedziela” wzrasta do 8 zł.
 12. W ubiegłym tygodniu odbyły się pogrzeby: Śp. Józefy Szczepek i Marii Ptak. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie