Ogłoszenia parafialne   III Niedziela Adwentu   12.12.2021 r.

  11 grudnia 2021       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

 

 1. Prosimy dzieci, aby przez cały miesiąc wprowadzały nas procesyjnie z lampionami do przeżywania liturgii Mszy Świętej. Dzieci składają podpisane serduszka z dobrymi uczynkami w koszyku przy gazetach. Po Mszy Świętej będzie losowanie serduszek i przekazanie figurki Niepokalanej oraz upominków dla dzieci. Zachęcamy wiernych do przynoszenia upominków dla dzieci (słodyczy, zabawek, artykułów szkolnych). Upominki składamy w Izdebce u Matki Bożej.
 2. Pod gazetami na półce są wyłożone torby Miłosierdzia. Zachęcamy, aby je napełnić produktami potrzebnymi do przygotowania świąt i złożyć w Izdebce Matki Bożej przed świętami. Trafią one do najbardziej potrzebujących.
 3. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Para, Jochym, Zbylut, Ziobro, Siorek, Skwirut, Martoń.
 4. W poniedziałek 13 grudnia wypada kolejna rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji Kościoła i Ojczyzny.
 5. 13 grudnia przypada także 30 rocznica śmierci ks. Józefa Muchy- drugiego proboszcza parafii i budowniczego naszego Sanktuarium. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 6. W czwartek rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia.
 7. Grupa modlitewna „Krąg Biblijny” ma spotkanie w czwartek po Mszy Świętej wieczornej w sali kominkowej pod plebanią. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą przygotować się do głębszego zrozumienia treści słowa na niedziele.
 8. W przyszła niedzielę młodzież z Oazy będzie rozprowadzała sianko na stół wigilijny. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone będą na formację naszej młodzieży.
 9. Wigilijne małe świece są do nabycia w cenie 6 zł. Świece wyłożone są na stoliku pod figurą Świętego Józefa, przy wejściu do zakrystii. Ofiary prosimy składać do skarbonki Caritas znajdującej się przy świecach.
 10. Bóg zapłać za przyjęcie P. Rejonowych z opłatkami i złożone ofiary na cele ogrzewania, oświetlenia i remontów naszych budynków parafialnych.
 11. Spowiedź adwentowa odbędzie się w najbliższą sobotę 18 grudnia od 9.00-12.00 i od 15.00 – 18.00. Ze względu na pandemię nie odbywają się spowiedzi dekanalne z większa ilością księży. Księża spowiadają tylko w swoich parafiach. Więc w sobotę w naszym kościele będzie można skorzystać z posługi tylko naszych księży. Codziennie spowiadamy pół godziny przed każda Mszą świętą. Prosimy nie odkładać spowiedzi na niedzielę, czy ostatnie dni przed świętami.