Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Wielkiego Postu; 20.03.2022 r.

19 marca 2022       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

III Niedziela Wielkiego Postu; 20.03.2022 r.

1. List Biskupa Jana Wątroby.
  2. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Kalandyk, Lantenszleger, Kalandyk, Gołaś, Gołaś, Bać, Król, Król, Gargaś.
  3. Wczoraj odbyły się diecezjalne Mistrzostwa w piłce nożnej. Na 16 drużyn grających w rywalizacji o puchar Biskupa Rzeszowskiego zwycięstwo odnieśli nasi ministranci z Niechobrza. Gratulujemy im I miejsca i zdobytego pucharu. Życzymy zwycięstwa w Kołobrzegu na mistrzostwach ogólnopolskich.
  4. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16.30.
  5. Bóg zapłać Siostrom i Braciom z róży za składane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary można składać w zakrystii u P. Kościelnego.
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.00.
  7. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w piątek. Ze względu na obchodzoną uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. W tę Uroczystość minie 30 rocznica powstania naszej diecezji rzeszowskiej. Wdzięczną modlitwą obejmijmy naszych pasterzy i wszystkie dzieła diecezjalne.
  8. W Piątek Ojciec św. Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Połączymy się w tym akcie z Ojcem św. przez Adorację Najświętszego Sakramentu od 17.00. Zapraszamy wszystkich na tę godzinę modlitwy o pokój. O 17.30 będzie Droga Krzyżowa także w tej intencji.
  9. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek po Mszy Świętej porannej, o godz. 15.00, o godz. 17.30 i o godz. 20.00 prowadzona przez młodzież naszej Oazy.
  10. Bóg zapłać wszystkim wolontariuszom za pomoc w prowadzeniu domu dla uchodźców, składane dary i dokonywane przelewy na konto domu rekolekcyjnego. Gdyby ktoś chciał poświęcić swój czas lub dysponował wolnym mieszkaniem, pokojem to prosimy zgłaszać się na telefon do recepcji (537-318-538).
  11. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli: Śp. Zbigniew Zajchowski, Śp. Melania Żmuda i Śp. Ryszard Bać. Rodzinom składamy serdeczne wyrazy współczucia a ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen