Ogłoszenia parafialne – III TYDZIEŃ ADWENTU – 17.12.2017 r.

  16 grudnia 2017       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne – III TYDZIEŃ ADWENTU – 17.12.2017 r.

 

  1. Wyrażamy wdzięczność za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, a na jutro po Mszy Świętej wieczornej prosimy parafian z następujących rodzin: ŻUCZEK, ŻUCZEK, PRZEPIÓRA, BAĆ, SOROKA, LISAK, MADERA, LASOTA, WÓJCIK, BAĆ.
  2. Są jeszcze do nabycia świecie wigilijne obok zakrystii.
  3. 3. Wyrażamy wdzięczność panom rejonowym za posługę odwiedzin i rozdanie opłatków, a wszystkim rodzinom za ich przyjęcie oraz za ofiary złożone na wspomniane potrzeby parafii. „Bóg zapłać”.
  4. Szkolne Koło Caritas jak co roku rozprowadza świąteczne pierniczki. Ofiary przeznaczone są na wsparcie dla Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci.
  5. W tym tygodniu spowiedź w naszym dekanacie, codziennie w innej parafii, za wyjątkiem soboty, kiedy księża będą służyć posługą w swoich parafiach dla osób, którzy przybyli z daleka, a nie mieli wcześniej możliwości . Spowiedź w naszej parafii we wtorek 19.12. w godzinach od 9.00-12.00 oraz 15.00-18.00. W związku z tym Msze Święte wieczorne we wtorek i środę będą o 18.00, natomiast w piątek nie będzie Mszy Świętej wieczornej, bowiem wszyscy kapłani wyjeżdżają na spowiedź do Boguchwały, która trwać będzie do późnych godzin wieczornych. Msza Święta tylko rano.
  6. W sobotę na Mszy Świętej wieczornej zakończenie Rorat. Zapraszamy dzieci przez cały tydzień, bo w tym roku garstka dzieci bierze w nich udział. Nie wiemy, czy one same nie chcą, czy rodzicom na tym nie zależy. W sobotę odbędzie się rozdanie pamiątek dla tych, co zbierały obrazki. Przynosimy plansze z naklejonymi obrazkami.
  7. W niedzielę Wigilia. Msze Święte przed południem jak zwykle, zaś wieczorem Mszy Świętej nie będzie. Nie ma postu, nie tylko z racji niedzieli, ale i nowych przepisów. Wydaje się jednak, że wypada zachować zwyczajowo wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Wieczorem zanim zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej odmawiamy modlitwę i łamiemy się opłatkiem  składając sobie życzenia. Nie stawiamy alkoholu na wigilijnym stole. Cieszymy się, że Syn Boży stał się człowiekiem oraz, że znowu i jeszcze jesteśmy razem. Zadbajmy też o to, by tego wieczoru nikt nie był samotny w domu. Postarajmy się, aby ktoś przez prymitywne wygłupy nie zakłócił ciszy tej nocy. Pasterka o północy. W całej diecezji zbiera się ofiary na fundusz obrony życia. U nas nie zbieramy na Pasterce żadnych ofiar, ale podzielimy się tym, co złożycie na składkę w czasie Mszy Świętych w ciągu dnia.