Ogłoszenia Parafialne IV Niedziela Wielkiego Postu; 27.03.2022 r.

26 marca 2022       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

IV Niedziela Wielkiego Postu; 27.03.2022 r.

1. Ogłoszenie P. Sołtysa.
  2. Parafia Lutoryż organizuje wyjazd do Zakopanego w sobotę 9 kwietnia. Organizator zaprasza do udziału. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  3. Katecheza przedślubna o 10.30 w salce kominkowej pod plebanią.
  4. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Wróbel, Dudek, Rejment, Lenik, Szwed, Chromik, Pokusa, Zawiło.
  5. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16.30.
  6. Bóg zapłać Siostrom i Braciom z róży za składane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary można składać w zakrystii u P. Kościelnego.
  7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.00.
  8. Próba dla kandydatów przed Bierzmowaniem w środę i w czwartek po Mszach Świętych wieczornych.
  9. W I Piątek okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą ranną i wieczorną.
  10. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek po Mszy Świętej porannej i o godz. 15.00. Wieczorem po Mszy świętej wyjdziemy na Gminną Drogę Krzyżową pod Krzyż Milenijny. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów. W drogę powrotną zapewniony będzie transport na parking przy kościele. Nie będzie Drogi Krzyżowej o 17.30 i o 20.00.
  11. Bierzmowanie dla młodzieży z parafii dekanatu: Niechobrz, Wola Zgłobieńska, Zgłobień, Kielanówka i Zabierzów odbędzie się w sobotę o 10.00. Udzieli sakramentu ks. Bp Edward Białogłowski.
  12. Ze względu na bierzmowanie w naszej parafii w najbliższą sobotę, księża udadzą się do chorych w II sobotę miesiąca tj. 9 kwietnia od godz. 8.30. Będzie to tydzień przed świętami. Zachęcamy, aby zgłaszać do zakrystii osoby, które od dawna nie korzystały z sakramentów świętych a o własnych siłach nie mogą przyjechać do kościoła.
  13. Po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo fatimskie i wieczór uwielbienia z modlitwą o pokój serca do 21.00.
  14. Pod figurą Św. Antoniego z tyłu zostały wyłożone nowe gazety: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” w cenie 8 zł. Są również nowe numery bezpłatnej gazety pt.: „Dobre Nowiny”.
  15. Bóg zapłać wszystkim wolontariuszom za pomoc w prowadzeniu domu dla uchodźców, składane dary i dokonywane przelewy na konto domu rekolekcyjnego. Obecnie w domu gościmy 27 osób w tym 13 dzieci. Osoby te w większości czekają na wizę do Anglii co może potrwać kilka tygodni. Dzięki ofiarności mamy wszystko co potrzebne do codziennego życia. Mamy nadzieję, że największą falę uchodźców mamy już za sobą. Nie ustawajmy w modlitwie osobistej i wspólnotowej o pokój.
  16. W niedzielę palmową planujemy przeżyć 6 edycję Misterium Męki Pańskiej o 18.30 w Parku Matki Bożej. Prosimy Panów z rejonów P.Tomczyka i P. Kalandyka o pomoc w montażu scen w sobotę 2 kwietnia o godz. 12.00