Ogłoszenia parafialne Niedziela – XIII zwykła 26.06.2022

  25 czerwca 2022       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

Niedziela – XIII zwykła 26.06.2022

 

 

 1. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Rzepka, Zieliński, Sworst, Rębisz, Mesek, Ciebiera, Bieniek, Rędziniak, Pączek, Warzocha.
 2. Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła przypada w środę. Odpust w Zgłobniu. Suma o 11.00. Składka w tym dniu przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej w Rzymie.
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.00.
 4. W I Piątek okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszami.
 5. W I sobotę udamy się do chorych od 8.30.
 6. W I sobotę wieczorem rozpoczniemy czuwanie przed Uroczystością odpustową ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza święta o 18.00 z nabożeństwem fatimskim po dróżkach radosnych w parku i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do Apelu o 21.00.
 7. W niedzielę odpust parafialny. Mszy świętej o 9.30 nie będzie. Suma odpustowa o 11.30 przy ołtarzu polowym. Do niesienia w czasie procesji feretronu św. Franciszka prosimy delegację 4 Strażaków a do niesienia feretronu MBNP 4 Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Prosimy Panów Strażaków o służbę parkingową oraz delegację ze Sztandarem. Polecamy, aby zabrać ze sobą krzesełka i parasole lub nakrycie głowy.
 8. Po odpuście w środę 6 lipca o 17.30 wejdzie do nas Piesza Pielgrzymka z Przemyśla na Janą Górę. Spodziewamy się na nocleg ok. 200 pielgrzymów. Prosimy o zgłaszanie się na listę w Zakrystii podając adres i ilu pielgrzymów możemy przyjąć pod swój dach na jedną noc z 6/7 lipca.
 9. Zapraszamy do udziału w 45. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 4-13 sierpnia br. pod hasłem „Posłani z Maryją”. Istnieje możliwość pielgrzymowania w formie tradycyjnej (10 dni w drodze) lub sztafetowej (1 wybrany dzień). Zapisy przez formularz internetowy, który znajduje się na stronie internetowej pielgrzymka.rzeszow.pl. Rozpoczęcie pielgrzymki 4 sierpnia o godz. 6.30 przy kościele farnym w Rzeszowie.
 10. O przygotowanie wieńca żniwnego na 15 sierpnia prosimy rejony P. Króla, P. Mazura i P. Kuśnierza.
 11. Do wieczności odeszła Ś+P Stanisława Pieniążek l. 91. Pogrzeb odbędzie się jutro tj. w poniedziałek o 11.00. Rodzinie wyrażam współczucie a jej duszę polećmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie. Amen