Ogłoszenia parafialne Niedziela – XVI zwykła 17.07.2022

  16 lipca 2022       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

Niedziela – XVI zwykła 17.07.2022

 

 

  1. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Płonka, Lantenszleger, Janowski, Dryja, Rebizak, Kowalski, Wróbel, Jarosz, Stochla, Jarosz.
  2. Dziś gościmy Siostry ze zgromadzenia Opatrzności Bożej pracujące na misjach w Kamerunie. Bóg zapłać za obecność, modlitwę z nami i świadectwo poświęcenia się dla Ewangelii. Po mszy świętej będziemy mieli okazję do puszek złożyć ofiarę na ich działania misyjne.
  3. Dziś jak w każda 3 niedzielę miesiąca składka w czasie mszy przeznaczona na inwestycje parafialne. Przygotowujemy się do ocieplenia stropu kościoła i do dokończenia odnowy elewacji świątyni. Bóg zapłać za wszelki dar serca.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.00.
  5. Organizujemy Pielgrzymkę do Strachociny do Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w najbliższą sobotę na nabożeństwo przebłagalne o pokój za Jego przyczyną. Wyjazd w sobotę 23 lipca o godz. 8.00 z parkingu kościoła. Koszt 30 zł. Wpłata przy zapisie w zakrystii do najbliższej środy. Nabożeństwo odbędzie się przy ołtarzu polowym. Należy zabrać z sobą krzesełko, parasol lub nakrycie głowy – zależnie od pogody.
  6. Zapraszamy do udziału w 45. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 4-13 sierpnia br. pod hasłem „Posłani z Maryją”. Istnieje możliwość pielgrzymowania w formie tradycyjnej (10 dni w drodze) lub sztafetowej (1 wybrany dzień). Zapisy przez formularz internetowy, który znajduje się na stronie internetowej www.pielgrzymka.rzeszow.pl. Rozpoczęcie pielgrzymki 4 sierpnia o godz. 6.30 przy kościele farnym w Rzeszowie.
  7. Do wieczności odszedł Ś+P Zbigniew Czudec l. 85. Pogrzeb odbędzie się jutro tj. w poniedziałek o godz. 16.00. Rodzinie wyrażam współczucie a jego duszę polećmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Pocieszycielko strapionych, módl się za nami. Amen