Ogłoszenia parafialne Niedziela – XXVI Zwykła 26.09.2021 r.

  25 września 2021       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,
 1. Ostatnia składka inwestycyjna wyniosła 9475 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom wspierającym remont dzwonnicy.
 2. Na rehabilitację i pomoc dla Filipa po porażeniu prądem dziś odbywa się zbiórka do puszek po wszystkich Mszach Świętych.  W akcje włączają się samorządy Szkół i Szkolne Koła Caritas częstując ciasteczkami. Dziękujemy wszystkich zaangażowanym w tę dobroczynną akcję w parafii i szkole.
 3. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Pieniążek, Czech, Buda, Pietrucha, Pietrucha, Rykała, Ziobro.
 4. Towarzystwo św. Brata Alberta zwraca się z prośbą o przekazanie płodów rolnych na rzecz schronisk dla bezdomnych. Odbiór płodów rolnych nastąpi w najbliższy wtorek o 9.00 - wystawmy je przy głównej drodze przez wieś.
 5. Próba chóru w środę po nowennie.
 6. Zelatorów róż różańcowych prosimy na spotkanie w środę po Mszy świętej do dużej sali domu rekolekcyjnego.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.00.
 8. W I piątek rozpoczynamy październik – miesiąc różańca świętego. Spowiedź pół godziny przez Mszą rano i wieczorem. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w tygodniu po Mszach świętych. W niedziele, święta i czwartki przed Mszą świętą wieczorną. W poszczególne dni zapraszamy dzieci i młodzież do przewodniczenia w modlitwie. W poniedziałki prosimy Młodzież kl. 8 i 7, we wtorki kl. 6 i 5, w środy kl. 4, 2 i 1 w czwartki kl. 3, w piątki prosimy o prowadzenie modlitwy młodzież oazową. W soboty zapraszamy róże różańcowe a o prowadzenie różańca prosimy zelatorów róż.
 9. W I Sobotę udamy się z Jezusem do chorych od 8.30.
 10. W I sobotę wieczorem nabożeństwo fatimskie. Msza święta o 18.00. Po odmówieniu różańca i medytacji tajemnic różańcowych w ciszy wejdziemy w wieczór uwielbienia z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie duszy i ciała. Wieczór uwielbienia poprowadzi wspólnota charyzmatyczna „Galilea” z Krakowa. Weźmy liczniej udział w tym czuwaniu na rozpoczęcie naszej uroczystości odpustowej ku czci św. Franciszka.
 11. W niedzielę 3 października odpust ku czci św. Franciszka. Msze św. jak w każdą niedzielę. Sumie o 11.30 będzie przewodniczył i kazanie w tym dniu wygłosi O. Józef Madura franciszkanin z Rychwałdu.
 12. Pod figurą Św. Antoniego z tyłu zostały wyłożone nowe gazety: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” w cenie 6 zł. Są również nowe numery bezpłatnej gazety pt.: „Dobre Nowiny”.
 13. Msze gregoriańskie za śp. Krystynę i Jana Nalepa będą oprawiane od 1-30 października u nas i w Irlandii a za śp. Emila Krypla w Ekwadorze. Rodziny zachęcamy do uczestnictwa u nas w Mszach świętych w nadchodzącym miesiącu.
 14. Dzieci zapraszamy do indywidualnego błogosławieństwa po zakończeniu Mszy św.