Ogłoszenia parafialne – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 12.04.2020

  11 kwietnia 2020       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne 12.04.2020

Niedziela Wielkanocna

  1. Dziś jest największe święto chrześcijańskie – Święto Pełni Życia objawionego w Chrystusie Zmartwychwstałym. Dziękuję Ks. Robertowi za wygłoszone dziś Słowo Boże. Kapłanom oraz diakonowi za przygotowanie i posługę w czasie Triduum. Panu Organiście i wszystkim, którzy pomogli nam w pięknym przeżyciu świąt i przygotowaniu świątyni Bóg zapłać.
  2. Dziś nie będzie już Mszy świętych w naszym kościele. Zachęcam do udziału w Mszy św. transmitowanej z Watykanu o 11.00 z błogosławieństwem papieskim Urbi et Orbi (miastu i światu). Od dziś przez całą Oktawę Wielkanocy kościół będzie otwarty na oścież w ciągu dnia aż do różańca o 20.30. Jest możliwość odwiedzania Jezusa przy pustym grobie.
  3. Jutro będzie tylko jedna Msza święta koncelebrowana o 9.30. Mogą w niej uczestniczyć osoby, które mają zamówione intencje Mszalne -po jednej osobie z rodziny. Do czasu trwania obostrzeń prawnych pozwalających na udział w liturgii do 5 osób trzymajmy się tej zasady.
  4. Od wtorku wielkanocnego Msze święte będą odprawiane o 7.00 rano i wieczorna o 20.00 przed różańcem. Nie będzie Mszy św. o 18.00. Bezpośrednio po Mszy świętej zostaniemy na modlitwę różańcową i Apel.
  5. Ze względu na trwającą Oktawę Wielkanocy w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  6. W przyszłą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego. Trwajmy w nowennie o 15.00 zanurzając się w przebity bok Zbawiciela, aby czerpać moc Ducha Świętego do Życia w Obfitości.
  7. W wielki piątek pożegnaliśmy śp. Walentego Czudec. Wykonawcę drzwi i okien do naszego kościoła. Uroczysta Msza żałobna za jego duszę zostanie odprawiona po ustaniu zagrożenia epidemią. Polecajmy go Bogu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niech mu święci na wieki. Amen
  8. Radosna nowina o zbliżających się święceniach diakonatu i kapłaństwa naszego rodaka kleryka Łukasza Ziemniak. Polecajmy go w naszych modlitwach, prosząc o nowe i liczne powołania z naszej parafii.

 Życzenia: Niech Chrystus Umęczony i Zmartwychwstały przeprowadzi nas swoją zwycięską mocą przez ten czas oczyszczenia i światowej próby. Niech wielkanocne Alleluja napełni nasze serca blaskiem nadziei na pełnię życia z Nim na wieki w domu naszego Ojca. Niech radość objawi się w naszych rodzinach, bo Pan rzeczywiście Zmartwychwstał i niesie światło w mroki naszego życia. Radosnych świąt.