Ogłoszenia parafialne Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 21.04.2019 r.

  23 kwietnia 2019       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 21.04.2019 r.

1. Wyrażamy wdzięczność za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty w minionym tygodniu. Na wtorek wieczorem i sobotę rano prosimy parafian z następujących rodzin: RUSZEL, ZIĘBA, PIEKŁO, JABŁOŃSKI, NYCZ, ŚLIPKO, MADZIAR.
2.Wyrażamy wdzięczność Strażakom za sprawne uporządkowanie dekoracji po Misterium i posługę przy Bożym Grobie. Bóg zapłać artystom Misterium za głębokie wrażenia i promocję naszej parafii przez zaangażowanie w to piękne dzieło zbawienia. Dziękujemy kapłanom, P. Kościelnemu, P. Organiście, chórowi, służbie liturgicznej, oazie, wszystkich zaangażowanym w przygotowanie tych świąt. Składam szczególnie Bóg zapłać diakonowi Kamilowi za wielki wkład w życie naszej parafii podczas swojej praktyki. Polecajmy go w modlitwie na czas bezpośredniego przygotowania do święceń kapłańskich. Jutro po Mszach świętych będziemy mogli do puszek złożyć ofiary w podziękowaniu za Jego posługę. W ten sposób przyczynimy się do pomocy w przygotowaniu jego prymicji.
3. Jutro PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY: Msze Święte, jak w każdą niedzielę, z tym, że nie będzie Mszy Świętej wieczornej. Składka w czasie Mszy św. przeznaczona będzie na uniwersytety katolickie.
4. Spotkanie dla lektorów we wtorek o 16.30
5. Kandydaci do bierzmowania mają swoje próby ceremonii we wtorek i czwartek o 18.00. Przynoszą z sobą modlitewniki. Proszę, aby w tych spotkaniach wzięli udział z nami także ich świadkowie. Bierzmowanie odbędzie się w najbliższą sobotę 27 kwietnia o 11.00.
6. Spotkanie dla Dziewczęcej Służby Maryjnej w środę o 17.00.
7. Nowenna do M.B.N Pomocy po Mszy św. w środę. Zachęcam do wpisywania swoich próśb i podziękowań do księgi lub na karteczkach (bardziej anonimowo) o wrzucanie do skrzynek w ścianie przy wejściu do Izdebki.
8. Godzina Święta - adoracja Najświętszego Sakramentu z grupą modlitewną Intronizacji Chrystusa na Króla w czwartek od 17.00.
9. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zapraszam do składania skarbonek jałmużny wielkopostnej do zakrystii. Składka przeznaczona jest na Caritas Diecezji. W Godzinie Miłosierdzia o 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona śpiewanymi nieszporami o 16.00.
10. Wiele otrzymaliśmy życzeń na czas tych świąt. Niech Jezus Zmartwychwstały przez udział w misterium paschy obdarzy nas mocą Ducha Swojego, abyśmy zerwali z egoizmem prowadzącym do udręczenia duszy i żyli Jego paschalną radością.
11. Msze św. gregoriańskie za zmarłego Wojciecha Kowalskiego będą odprawiane poza naszą parafią w dniach 1-30 maja. W tym tygodniu pożegnaliśmy + Floriana Czech. Polecajmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.