Ogłoszenia parafialne Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 22.11.2020 r.

  21 listopada 2020       Category: Ogłoszenia parafialne,
  1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – zakończenie liturgicznego roku. O godz. 11.00 ks. Bp Kazimierz Górny poświęci figurę Chrystusa Króla znajdującą się przy górnym parkingu. Po poświęceniu figury procesyjnie przejdziemy do kościoła na Eucharystię.
  2. Dzisiaj również przypada dzień modlitw w intencji pielęgnujących śpiew i muzykę kościelną z okazji wspomnienia Św. Cecylii. Za ofiarną służbę dziękujemy Panu organiście, scholii i chórowi. Niech św. Cecylia wyprasza Wam potrzebne łaski w trosce o piękno liturgii.
  3. Po Mszy Świętej dziś adoracja Najświętszego Sakramentu, z Litanią do Serca Pana Jezusa i aktem poświęcenia. Za udział w nabożeństwie można zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Dryja, Rebiziak, Kowalski, Wróbel, Jarosz, Stochla, Jarosz, Ziobro.
  5. Z tyłu wyłożone są kartki na wypominki listopadowe. Do najbliższej soboty po każdej Mszy świętej odmawiamy koronkę do Bożego Miłosierdzia za dusze polecane w wypominkach. Wypiszmy imiona naszych zmarłych z rodziny. Koperty z wypominkami prosimy składać w koszyku przy wejściu do zakrystii pod tablicą pamięci o zmarłych w tym roku.
  6. Za tydzień początek Adwentu i nowego roku liturgicznego. Prosimy dzieci o przygotowanie lampionów, aby przez cały miesiąc wprowadzały nas procesyjnie do przeżywania liturgii Mszy świętej. Dzieci z lampionami ustawiają się przy drzwiach do zakrystii.
  7. Msze Święte Gregoriańskie za śp. Stanisławę Ostrowską, będą odprawiane poza parafią od 1 do 30 grudnia bieżącego roku.
  8. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Stanisława Pączek i śp. Wacław Koszelnik. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.