Ogłoszenia parafialne – Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa –08 maj 2016 r.

07 maja 2016       Category: Ogłoszenia parafialne,
  1. Wyrażamy wdzięczność za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: SMOLIŃSKI, LISKOWICZ, DRĄŻEK, SKIBA, SKIBA.
  2. W piątek 13.05 Święto Matki Bożej Fatimskiej. W Mogielnicy nabożeństwo o godzinie 19:00.
  3. W sobotę o godzinie 10:00 święcenia kapłańskie w rzeszowskiej katedrze. Pamiętajmy w modlitwie
    o kandydatach do prezbiteratu.
  4. W niedzielę prymicje w Kielanówce.
  5. W przyszłą niedzielę w Rzeszowie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie przy Bazylice
    Ojców Bernardynów o godzinie 15:00. Zakończenie na Rynku.
  6. Na wakacjach Duszpasterstwo Młodzieży organizuje różne formy przeżywania wakacyjnego odpoczynku przez dzieci i młodzież. Są to rekolekcje, obozy wędrowne i formacyjno-wypoczynkowe. Zajmuje się tym KSM, Ruch Światło-Życie, Ruch Apostolstwa Młodzieży, Liturgiczna Służba Ołtarza. Informacje można uzyskać u księży. Rodziców prosimy, by wsparli to dzieło.
  7. Jak słyszeliśmy Ekwador nawiedziło silne trzęsienie ziemi. Zginęło kilkaset osób, wielu zostało rannych. Ruinie uległo wiele domów, kościołów, parafialnych ośrodków duszpasterskich. W Ekwadorze jako duszpasterze pracują także kapłani z diecezji rzeszowskiej, przemyskiej i tarnowskiej. Wśród nich
    ks. Dariusz Miąsik, który jako diakon posługiwał naszej parafii. Ks. bp Ordynariusz postanowił,
    by w ramach pomocy, w każdej parafii zorganizować zbiórkę do puszek. U nas uczynimy to w przyszłą niedzielę, bo za dwa tygodnie będzie I Komunia Święta.
  8. Rozpoczniemy przygotowanie kolejnej grupy młodzieży gimnazjalnej do sakramentu bierzmowanie. Zapraszamy młodzież klasy II Gimnazjum z Rodzicami na Mszę Świętą wieczorną w najbliższą środę.
    Po niej spotkanie w Sali domu rekolekcyjnego. Przypominamy, że przygotowanie do wyżej wspomnianego sakramentu odbywa się w parafii zamieszkania młodzieży niezależnie od tego, gdzie młody człowiek uczęszcza do szkoły. Takie jest zarządzenie Księdza Biskupa.
  9. Za dwa i pół tygodnia Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku wybieramy się na Kąty.
    O przygotowanie prosimy Gospodarzy i Sąsiadów:

Pierwszy ołtarz – przy szkole;

Drugi ołtarz – przy posesji Państwa Róg;

Trzeci ołtarz – przy posesji Państwa Gubernat;

Czwarty ołtarz – przy posesji Państwa Kubas.

Jak podpowiada polska tradycja przygotowanie ołtarzy to wielki zaszczyt dla Gospodarzy.

1. Przypominamy, że na stronie internetowej parafii jest możliwość obejrzenia transmisji na żywo
    z naszego kościoła podczas każdej Mszy Świętej.
  2. Msze Święte gregoriańskie za śp. Krystynę Sowę rozpoczną się 1 czerwca w parafii bł. Karoliny
    w Rzeszowie.