Ogłoszenia parafialne VI Niedziela Wielkanocna 22.05.2022 r.

  21 maja 2022       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Wielkanocna 22.05.2022 r.

 

  1. Nabożeństwo majowe dziś o 16.30, w tygodniu po Mszach świętych, w czwartek na zakończenie adoracji o 18.00.
  2. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za generalne sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Pasternak, Perłowski, Ciuł, Marciniec, Wilk, Lasota, Kaszuba, Stanowski, Buda, Bać.
  3. Ze względu na wzrost cen kwiatów decyzją rady parafialnej i rejonowych podnosimy składkę na kwiaty na 50 złotych od domu i zwiększamy ilość rodzin do 10. Sprzątanie wypadnie jeden raz w roku. Gdyby ktoś nie mógł przyjść na sprzątanie prosimy o przekazanie składki 100 złotych (50 na kwiaty i 50 dla osoby sprzątającej w zastępstwie). Składkę wcześniej należy złożyć w zakrystii u P. Kościelnego, aby zapewnił zastępstwo na sprzątanie w nadchodzącym tygodniu.
  4. Prosimy P. Rejonowych aby z każdego rejonu zgłosili osobę do Parafialnego Zespołu Caritas. Zadaniem tej osoby będzie czuwanie nad sytuacją socjalną mieszkańców rejonu i zgłaszanie do Zespołu Caritas zapotrzebowania na konkretną pomoc tym osobom. Będziemy też przygotowywać w Zespole świąteczne dary dla naszych potrzebujących parafian. Mając w Zespole Caritas osoby z każdego rejonu będziemy mieć pewność, że trafią te dary do potrzebujących osób.
  5. Dni Krzyżowe przypadają w poniedziałek, wtorek i środę. Jeśli pogoda pozwoli to po Mszach w te dni procesją wyjdziemy na park pod Krzyż śpiewając litanię i przypisane modlitwy o urodzaje, wzywając wstawiennictwa wszystkich świętych.
  6. Próba chóru i próba generalna ceremonii I Komunii w środę po procesji.
  7. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.30 prowadzona przez Grupę Intronizacyjną.
  8. W czwartek wypada dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych żyjących i zmarłych Mamach. Wszyscy mamy też Maryję za Matkę. W tym dniu o 17.30 zbiorą się w naszym Sanktuarium mężczyźni z Ruchu Wojowników Maryi i o 17.30 poprowadzą męski różaniec. Majówka o 18.00. Msza święta i po Mszy konferencja oraz spotkanie integracyjne braci z tego Ruchu. Zachęcamy Mężczyzn z naszej parafii do spotkania się z członkami tego Ruchu Maryjnego.
  9. Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego zaczyna się w najbliższy piątek. Przed majówką odmówimy modlitwy nowennowe.
  10. W najbliższą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to dzień I Komunii dzieci z naszej parafii. Uroczystość odbędzie się na sumie o 11.30.