Ogłoszenia Parafialne VI Niedziela Wielkiego Postu; 10.04.2022 r. Niedziela Palmowa

  09 kwietnia 2022       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

       

         Ogłoszenia Parafialne

VI Niedziela Wielkiego Postu; 10.04.2022 r.

Niedziela Palmowa   

 

 1. (7.30) Zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet. O wyznaczenie delegacji do niesienia feretronu kopii cudownego Obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w czasie procesji na rezurekcji prosimy różę św. Marii Magdaleny a feretron św. Franciszka prosimy o niesienie przez delegację z róży męskiej Podwyższenia Krzyża Świętego. Zelatorów proszę o wybranie osób do tej posługi. Feretrony będą wystawione w nawie bocznej z przodu przy chorągwiach i niesione na początku procesji za Krzyżem i Figurą Zmartwychwstałego Jezusa.
 2. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Urban, Chudzicka, Lasota, Kuśnierz, Pieniążek, Żuczek, Kalandyk.
 3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16.30.
 4. Bóg zapłać Siostrom i Braciom z róży za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 5. Jest nam potrzebne puste pomieszczenie – (może być stodoła, czy garaż) na umieszczenie scenografii po dzisiejszej edycji misterium w jedno suche miejsce. Gdyby ktoś dysponował takim miejscem prosimy zgłosić do
  Kościelnego. Do rozebrania i przewiezienia elementów scenografii prosimy Panów z rejonów P. Skiby i P. Kuśnierza we wtorek o godz. 15.30.
 6. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy czcimy poświęceniem Palm w czasie każdej Mszy świętej. Palmy możemy nabyć od młodzieży przed każdą Mszą świętą wchodząc do kościoła. Dowolne ofiary za palmy przeznaczone będą na turnusy wakacyjne dla naszej młodzieży oazowej.
 7. Misterium Męki Pańskiej dziś o 18.30 w Parku Matki Bożej. Plakat dostępny jest na fb parafii. Przekazujmy nasze zaproszenie do innych i zgromadźmy się licznie by przeżyć z Jezusem jego Mękę.
 8. Dziś całkowicie wyłączona z ruchu dla pojazdów mechanicznych będzie droga od dzwonnicy do cmentarza w godzinach od 10.00-21.00 ze względu na instalacje techniczne na tym odcinku drogi. Dojazd do parkingu górnego koło figury Chrystusa Króla będzie możliwy tylko z dołu Niechobrza górnym gościńcem. Na czas Misterium zostawmy samochody w okolicy szkoły lub ronda, aby umożliwić parkowanie dla przyjeżdzających do nas gości. Stosujmy się do kierowania ruchem przez naszych Strażaków.
 9. Dziękujemy wszystkim aktorom i osobom zaangażowanym w przygotowanie tegorocznej 6 edycji Misterium, za ewangeliczny zapał i ożywienie ludzi do odwiedzenia naszego Sanktuarium.
 10. Spowiedź przed świętami będzie jutro tj. w poniedziałek w godzinach od 9.00 do 10.30 i od 11.00 do 12.00 i wieczorem od 17.00. Przez cały czas spowiedzi będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość modlitwy w ciszy. We wtorek i w środę możliwość spowiedzi od 6.30 rano i wieczorem godzinę przed Mszą świętą. Nie odkładajmy na ostatnią chwilę pojednania z Bogiem.
 11. Zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów we wtorek po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy ministrantów i lektorów na wyjazd do Katedry Rzeszowskiej w Wielki Czwartek na Msze Świętą Krzyżma,
  na godz. 10.00. Zapisy u ks. Józefa do wtorkowej zbiórki.
 12. W Wielki Czwartek Msza święta Wieczerzy Pańskiej z przeniesieniem Pana Jezusa do Ciemnicy o 18.00. Jest to dzień ustanowienia Eucharystii
  i Kapłaństwa. Modlitwy w tym dniu skierujmy w intencji znanych nam kapłanów i prośmy Pana o nowe powołania do Służby w Kościele.
  W czwartek adoracja Jezusa w Ciemnicy do 22.00. Godzina święta o 21.00. Po zakończonej Liturgii Zespół Caritas będzie tradycyjnie rozdawał chleb na paschę. Ofiary złożone przy tej okazji do puszek będą przekazane na rodzinę Sienko, której w ostatnim tygodniu spłonęło mieszkanie w Boguchwale.
 13. W Wielki Piątek adoracja w Ciemnicy od 7.00. Rozpoczęcie nowenny przez uroczystością Miłosierdzia Bożego o 15.00. Drogą Krzyżową rozpoczniemy Liturgię Męki Pańskiej o godz. 17.30. Przejdziemy stacje od dzwonnicy drogą wokół Parku Matki Bożej zejdziemy dróżkami bolesnymi do kościoła.  Gorzkie żale o 21.00. Adoracja Krzyża i Jezusa w grobie do 22.00. Adoracje Krzyża czynimy przez ukłon lub pocałunek i tradycyjnie zbliżamy się na kolanach. Ofiary z tej okazji składamy na wsparcie Grobu Bożego  w Ziemi Świętej.
 14. Wielka Sobota. Sprzątanie kościoła od 7.00. Adoracja Jezusa w grobie od 9.00. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny przy ołtarzu polowym i wokół kościoła co godzinę: 9.00, 10.00, 11.00, 12.00. Godzina miłosierdzia w drugi dzień nowenny o 15.00. Liturgia Światła o 20.00. Rozpoczynamy poświęceniem ognia przy kościele. Na Liturgie Światła przynosimy świece i odpalimy je od płonącego Paschału.
 15. Wystawienie Jezusa w grobie o 5.30. Rezurekcja o godz. 6.00. Msze święte o 9.30 i 11.30. Wieczornej Mszy świętej nie będzie.
 16. Dziękujemy Strażakom za posługę dziś przy organizacji ruchu dla Misterium i prosimy o tradycyjną wartę przy Bożym Grobie.
 17. Do wieczności odszedł w tygodniu śp. Edward Ziemiński l. 77. Jego duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym amen. Dla rodziny prośmy o pociechę. Pocieszycielko Strapionych módl się za nami.