Ogłoszenia parafialne VII Niedziela Wielkanocna 16.05.2021 r. Wniebowstąpienie Pańskie

  15 maja 2021       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

VII Niedziela Wielkanocna 16.05.2021 r.

Wniebowstąpienie Pańskie

 

  1. Za poleceniem naszej kurii diecezjalnej w parafiach naszej diecezji prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz chorej dziewczynki Sofii Palij z Ukrainy. Dziś po Mszach świętych możemy do puszek złożyć ofiarę na ten cel.
  2. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych dziś o 16.30, w tygodniu po Mszach świętych, w czwartek na zakończenie adoracji o 18.00.
  3. W poniedziałek próba dla dzieci i młodzieży zaangażowanej w uroczystość prymicji.
  4.  Próba chóru w środę po nowennie.
  5. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W sobotę na godz. 7.30 rano prosimy rodziców dzieci, które przystąpią w tym roku do I Komunii św. o generalne posprzątanie kościoła.
  6. W sobotę w katedrze Rzeszowskiej o godz. 10.00 nasz rodak dk. Łukasz Ziemniak przyjmie święcenia kapłańskie. Zachęcamy do udziału w tym wielkim wydarzeniu przez transmisję w radiu VIA lub przez Internet. O godz. 16.45 przywitamy ks. prymicjanta na granicy naszej parafii a następnie o godz. 17.30 ks. prymicjant będzie posługiwał w konfesjonale sakramentem pokuty i pojednania a po Mszy świętej odprawi nabożeństwo majowe w naszym Sanktuarium. Msza św. prymicyjna w niedzielę o godz. 11.30. Otoczmy naszą modlitwą dk. Łukasza, który w tym tygodniu uczestniczy w rekolekcjach przed święceniami. Dziękujemy wszystkim, którzy włączają się czynnie w przygotowanie tej uroczystości w naszej parafii.
  7. W przyszłą Niedziele – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Prosimy aby osoby, które w okresie wielkanocnym nie przyjęły Komunii św. uczyniły to w najbliższych dniach i zadośćuczyniły przykazaniom kościelnym.
  8. Do wieczności odeszli + Tadeusz Lib i +Jan Hausner. Rodzinom składamy wyrazy współczucia. Polecajmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.