Ogłoszenia parafialne VIII Niedziela Wielkanocna 23.05.2021 r. Zesłanie Ducha Świętego

  22 maja 2021       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

VIII Niedziela Wielkanocna 23.05.2021 r.

Zesłanie Ducha Świętego

 

 1. Dzisiaj Msza św. prymicyjna ks. Łukasza Ziemniaka, naszego rodaka o godz. 11.30. Cieszymy się darem nowego Kapłana z parafii. I modlimy się o nowe powołania. Prymicje to Boży zasiew nowych powołań do wyłącznej służby w kościele. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się czynnie w przygotowanie tej uroczystości w naszej parafii.
 2. Dzisiaj kończy się okres wielkanocny.
 3. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych dziś o 16.30, w tygodniu po Mszach świętych, w czwartek na zakończenie adoracji o 18.00.
 4. Jutro tj. w poniedziałek przypada Święto NMP Matki Kościoła msze święte o 7.00, 9.30 w intencji Sióstr z róży Matki Kościoła i o 18.00.
 5. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za generalne sprzątanie kościoła. Na wtorek wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Bać, Matuszewski, Ferenc, Jarosz, Rzepka, Pieniążek, Chmiel.
 6. Próba chóru w środę po nowennie. Zapraszamy utalentowanych panów do włączenia się w chwałę Bożą do naszego chóru.
 7. W czwartek będziemy obchodzić Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Adoracja Najświętszego Sakramentu o 17.00.
 8. Dzieci I komunijne mają swoje spotkanie z Jezusem na Mszy świętej w czwartek. Po Mszy świętej próba generalna ceremonii.
 9. Kandydatów do Przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w najbliższy piątek na godz. 18.00, na Mszę Świętą z Nabożeństwem Majowym i na Czuwanie Modlitewne.
 10. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.30. W miarę możliwości wybierzmy inną godzinę udziału w Mszy świętej, aby umożliwić udział w liturgii najbliższej rodzinie dzieci pierwszokomunijnych.
 11. Pojawił się na ścianie w prezbiterium Obraz św. Franciszka pędzla naszego parafianina P. Władysława Lwa – Machnickiego. Dziękujemy za włożony trud pracy i modlitwy przy wykonaniu. Niech św. Franciszek nasz patron parafii odbiera coraz większą cześć przez naśladowanie jego cnoty – ukochania „Miłości Ukrzyżowanej”. Uroczystego poświęcenia obrazu dokonamy w dniu odpustu ku Jego czci w październiku. W każdy wtorek po rannej Mszy oddajemy mu cześć w litanii.
 12. Pojawiły się z tyłu kościoła 2 ławki. Możemy je przyjąć od parafii w Malawie, która je za darmo oddaje. Ławek jest 30, są w dobrym stanie i bardzo wygodne. Do tej decyzji o wymianie ławek w kościele potrzebujemy rady rejonowych. Wszelkie uwagi prosimy do nich kierować, aby łatwiej nam było podjąć decyzję. Odnowienie starych ławek to koszt 1000 zł za ławkę. Nowe ławki to koszt ok. 4000 za jedną. Nasze ławki lub te z Malawy przekażemy do nowo budującego się kościoła w Strzyżowie.
 13. Biura podróży wznawiają swoją działalność na czas wakacji. Mamy dwie propozycje pielgrzymek zagranicznych: 1) do Meksyku do Guadalupe 6-16.07.2021 koszt 9990 zł. Zapisy u ks. Proboszcza i 2) do Turcji - Śladami św. Pawła14-22.08.2021. Koszt: 500 Euro + 1800 zł. Zapisy u ks. Józefa. Szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymek znajdują się na kartkach wyłożonych z tyłu za ławkami, w gablocie obok kościoła oraz na stronie parafialnej i na parafialnym Facebooku.
 14. Odeszła do wieczności śp. Wanda Trznadel l. 89.  Pogrzeb w poniedziałek o 14.00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a jej duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie.