Ogłoszenia Parafialne VIII Niedziela zwykła; 27.02.2022 r.

  26 lutego 2022       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,
 1. Kościół w Polsce dziś i w środę popielcową zbiera datki na pomoc dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Po każdej Mszy świętej młodzież z Oazy rozprowadza „Zdrapki Wielkopostne” i zbiera ofiary do puszek, które w całości przekażemy na pomoc dla Ukrainy. W środę popielcową przeznaczona będzie także składka w czasie każdej Mszy św. na ten cel.
 2. Spotkanie dla aktorów i chętnych do udziału w kolejnej edycji Misterium Męki Pańskiej odbędzie się dzisiaj po Mszy świętej wieczornej w sali kominkowej na plebanii.
 3. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Pawłowski, Migut, Mazur, Chmiel, Lis, Matkiewicz, Szczypek.
 4. W Środę Popielcową rozpoczynamy 40-dniowy Okres Wielkiego Postu- obowiązuje post ścisły. Msze Święte w naszym Sanktuarium o godz. 7.00, 9.30, 15.00 i 18.00. Ojciec św. wzywa nas w tym dniu do modlitwy i postu w intencji Ukrainy. Po każdej Mszy świętej śpiewamy suplikacje.
 5. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu będziemy przeżywać nasze rekolekcje parafialne. Wygłosi je ks. dr Przemysław Drąg – Krajowy Duszpasterz Rodzin. W czasie każdej Mszy świętej będzie nauka ogólna. Nauki Stanowe będą po Mszach świętych wieczornych w czwartek dla kobiet i w sobotę dla mężczyzn. Nauka dla młodzieży w piątek o godz. 20.00 z Drogą Krzyżową. Msza święta z nauką dla osób starszych i chorych będzie w sobotę o godz. 9.30. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.30 po nabożeństwie Msza święta bez kazania. Rekolekcje dla uczniów naszych szkół odbędą się w szkołach, w czwartek i w piątek. Szczegółowy program wywieszony został w kościele i w gablocie oraz umieszczony na stronie internetowej parafii i na parafialnym Facebooku.
 6. Ze spowiedzi możemy korzystać od poniedziałku, codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Zacznijmy Wielki Post w łasce uświęcającej nie czekając na I piątek ze spowiedzią.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w I czwartek od Mszy Świętej porannej do Mszy Świętej wieczornej. Znajdźmy godzinę w ciągu dnia, aby pobyć z Jezusem sam na sam.
 8. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszym Sanktuarium w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy Świętej porannej, o godz. 15.00, o godz. 17.30 i o godz. 20.00 prowadzona przez młodzież naszej Oazy.
 9. W I sobotę księża udadzą się do chorych od godz. 8.30. Wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową  o godz. 17.30.
 10. W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Różańcowych dla mężczyzn po rannej Mszy Świętej.
 11. Pod figurą Św. Antoniego z tyłu zostały wyłożone nowe gazety: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” w cenie 8 zł. Są również nowe numery bezpłatnej gazety pt.: „Dobre Nowiny”.
 12. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Aniela Wójcik, lat 87. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a jej duszę polecamy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.