Pomoc dla Uchodźców z Ukrainy

  27 lutego 2022       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Pomoc dla Uchodźców z Ukrainy

Ze względu na trudności z przejściem granicy Uchodźcy do nas jeszcze nie dotarli. Po wczorajszym ogłoszeniu na fb i naszej stronie internetowej,  nasz ośrodek szybko został zaopatrzony w potrzebne artykuły żywnościowe i sanitarne. Bóg zapłać za szybką odpowiedź i wszelki dar serca. Dziękujemy także osobom przygotowującym ośrodek i czuwającym na przybycie do nocy. Wciąż w pełnej gotowości oczekujemy na transfer 54 osób do naszego domu rekolekcyjnego w najbliższym czasie. Po przybyciu tych osób będziemy przez Internet na bieżąco informować o sytuacji i zapotrzebowaniu na konkretne artykuły.

Gdyby ktoś dysponował wolnym mieszkaniem, pokojem i chciał przyjąć Uchodźców pod swój dach, to proszę zgłosić to do zakrystii kościoła w Niechobrzu lub przez email parafii z podaniem ilości osób.

Dziś po każdej Mszy świętej we wszystkich kościołach w Polsce organizowana jest zbiórka pieniędzy do puszek a w środę popielcową przeznaczona składka w czasie Mszy świętej na Caritas organizującą pomoc Uchodźcom na przejściu granicznym. Gdyby ktoś chciał przekazać przelewem ofiarę na przyjęcie Uchodźców u nas w domu rekolekcyjnym to podajemy także nr konta (dostępny jest w ogłoszeniu na naszych stronach w Internecie i w gablocie a także na wystawionych blankietach bankowych na stoliku z tyłu kościoła:

Dom Rekolekcyjny w Niechobrzu 05 9163 0009 2001 0006 5461 0005, z dopiskiem DAR DLA UCHODZCÓW.